OSP GLINOJECK Ochotnicza Straż Pożarna GLINOJECK

Pracowita noc - kolizja drogowa z dzikiem, pożar kotłowni, pożar budynku gospodarczego

Dzisiejsza noc, tj. 07.10.2017 r. była dla nas pracowita. 

O godzinie 01:19 zostaliśmy zadysponowani do kolizji drogowej, która miała miejsce na DK60 w miejscowości Dreglin gm. Glinojeck. Samochód osobowy uderzył w dzika. Po dojechaniu na miejsce kierowcy już nie było, zabity dzik leżał w rowie. Zadaniem SP było zabezpieczenie miejsca zdarzenia a także uprzątnięcie jezdni. 

Akcja trwała około 30 minut.

Siły i Środki: 

OSP Glinojeck

OSP Raciąż

Policja

 

Następne wezwanie dostaliśmy o godzinie 06:18 do pożaru kotłowni w budynku mieszkalnym, w miejscowości Lipiny gm. Glinojeck. Po dojechaniu na miejsce, zastaliśmy silne zadymienie a także mocno rozprzestrzeniony ogień w kilku pomieszczeniach. Przystąpiliśmy do gaszenia, głównie drewna, które znajdowało się w kotłowni. Strażacy musieli cały czas pracować w aparatach ochrony dróg oddechowych (ODO). Po ugaszeniu i po oddymieniu pomieszczeń, wywieziono drzewo na zewnątrz i jeszcze raz przelano wodą. 

Akcja trwała ponad 2 godziny.

Siły i Środki:

JRG Ciechanów

OSP Glinojeck

OSP Ościsłowo

OSP Młock

 

Kolejne wezwanie dostaliśmy tym razem w dzień, o godzinie 10:44 do pożaru budynku gospodarczego przy ulicy Ciechanowskiej w Glinojecku. Po dojechaniu na miejsce zastaliśmy pożar, który dopiero się rozwijał. Po ugaszeniu mebli, oddymieniu pomieszczenia i sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną wróciliśmy do bazy.

Akcja trwała około 40 minut. 

Siły i Środki: 

JRG Ciechanów

OSP Glinojeck

Policja 

7 października 2017 12:38
Udostępnij na Facebooku