OSP Nowe Miasto Nad Warta Ochotnicza Straż Pożarna Nowe Miasto Nad Warta

Pracowity grudzień Naszej jednostki

1 grudnia delegacja z Naszej jednostki, wraz z sołtysową Nowomiejską Agnieszką Król, została zaproszona na galę otwarcia Fundacja Pomocy Dzieciom "PomaGosie" . Jest Nam niezwykle miło, że znaleźliśmy się w tak zacnym gronie zaproszonych gości. Obiecujemy, że będziemy wspierać fundacje na tyle, ile to będzie możliwe :)


12 grudnia 2015 roku w miejscowości Bronisław w gminie Krzykosy odbyły się warsztaty ratownictwa technicznego przygotowane dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu średzkiego.Tym razem w zajęciach praktycznych uczestniczyły jednostki OSP krajowego systemu ratowniczo gaśniczego dysponowane do działań ratownictwa drogowego na drodze krajowej nr 11. Korzystając z gościnności właściciela zakładu PPUH Pineccy, zastępy jednostek OSP mając dostęp do dużej ilości wraków pojazdów, miały możliwość odbyć praktyczne zajęcia. (...) Celem warsztatów było przygotowanie strażaków ratowników do prowadzenia działań szczególnie podczas wypadków drogowych. Do przygotowania założeń podczas ćwiczeń wykorzystano wiedzę oraz materiały z cyklicznie organizowanych przez Komendę Wojewódzką PSP w Poznaniu warsztatów pod nazwą ,,Technika". Warsztaty wspólnie z kadrą kierowniczą KP PSP przygotował lider z zakresu ratownictwa technicznego. Po zakończeniu warsztatów odbyła się krótka odprawa podczas, której Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wlkp. mł. bryg. Jarosław Kuderczak wraz z kadrą dowódczą, podziękował druhom za udział i dokonał wspólnego podsumowania ćwiczeń.
( tekst pochodzi ze strony: http://www.sroda.psp.wlkp.pl/.../175-warsztaty-ratownictwa-te... )


13.12 o godzinie 15:39 syrena zwołała ochotników do remizy.
Zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa na trasie Aleksandrów- Szypłów. Na miejsce udajemy się 1 zastępem 619[p]43 w sile 5 druhów.
Przy pomocy pił spalinowych, sprawnie usunięto powalony konar i tym samym zakończono akcję.
Kolejny raz syrena zawyła 18.12 o godzinie 8:43. Zgłoszenie dotyczy plamy oleju na DK 11 na trasie Klęka-Nowe Miasto. Na miejsce udaje się jednen zastęp 619[p]43 w sile 5 druhów. Na miejscu przy pomocy sorbentu plama została zneutralizowana. Druhowie na czas działań kierowali ruchem w sposób wahadłowy. Po zasypaniu całej plamy powrócili do koszar.


19.12 Druhowie Nowomiejscy, wraz z zaproszonymi gośćmi i delegacją z zaprzyjaźnionej jednostki OSP Zaniemyśl zorganizowali wewnątrz-jednostkową wigilię Były życzenia, dzielenie się opłatkiem i skromny poczęstunek, który przygotowali sami druhowie przy wsparciu swoich rodzin.


23.12 o godzinie 15:28 syrena znów zwołała druhów do remizy. Zgłoszenie dotyczy prawdopodobnego zatrucia czadem w miejscowości Szypłów. Na miejsce udajemy się jednym zastępem 619[p]44 w sile 6 druhów.
Po dojeździe na miejsce, zastajemy już pracujący zastęp ZRM ze Srody Wielkopolskiej, któremu pomogliśmy w transporcie poszkodowanego. Rota druhów ubrana w aparaty ochrony dróg oddechowych dokładnie sprawdziła detektorem wielogazowym cały budynek, po czym przy pomocy wentylatora oddymiającego został on w całości przewietrzony. Kolejnym zadaniem ochotników, było sprawdzenie prześwitu komina. Ubrani w specjalne uprzęże, pasy i przypinki weszli na dach i szczotką kominiarską sprawdzili kominy.
Po przekazaniu miejsca zdarzenia rodzinie, zastęp wrócił do koszar.Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Mieście nad Wartą z okazji Świąt Bożego Narodzenia składa wszystkim strażakom, ich rodzinom i sympatykom pożarnictwa życzenia bezpiecznego,zdrowego,spokojnego i radosnego spotkania przy Wieczerzy Wigilijnej w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół :)
A już 31 grudnia zapraszamy na sylwestra !

Link do wydarzenia : https://www.facebook.com/events/1629381627323623/
Zdjęcia: Fundacja Pomocy Dzieciom "PomaGosie" Dh Tomasz Lipiecki, Dh Jakub Ratajczak, Dh Bartosz Król

24 grudnia 2015 14:30
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: drzewo, plama, fundacja, konar, alarmowo, pomoc, olej, Czad, akcja,