OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Straż Pożarna ponad 200 razy działała w ramach wsparcia służb przy granicy polsko-białoruskiej

Od początku września strażacy odnotowali 276 działań, związanych ze wsparciem działań służb na wschodniej granicy Polski oraz na lotnisku w Poznaniu.

- W związku z kryzysem migracyjnym, w okresie od 01.09.2021 r. do 09.11.2021 r. odnotowano 276 działań, w których udział brały Jednostki Ochrony Przeciwpożarowej, z czego: 208 zdarzeń przy wsparciu działań na wschodniej granicy, 68 zdarzeń w ramach wsparcia obozowiska namiotowego na lotnisku w Poznaniu - poinformowała Komenda Główna PSP.

Najwięcej spośród działań strażaków na wschodniej granicy dotyczyło dostarczania wodów do celów sanitarnych (113 zdarzeń). 57 wyjazdów dotyczyło wsparcia w oznakowaniu tereniu, kolejne 25 - zabezpieczenia lądowań oraz tankowania śmigłowców wojskowych.

- Ponadto Państwowa Straż Pożarna udostępniła służbom na granicy 5 namiotów wraz z wyposażeniem. Jednocześnie PSP pozostaje w stałej gotowości do wsparcia służb realizujących działania na granicy, w tym w zakresie utrzymania w gotowości ok. 20 strażaków PSP (pilarzy) do usuwania powalonych drzew oraz zabezpieczenia przeciwpożarowego w rejonie prowadzonych działań - czytamy w komunikacie Komendy Głównej PSP.

W związku z prowadzonymi działaniami, kadra dowódcza pozostaje w stałej dyspozycji komendantów powiatowych (miejskich) PSP, a w dyżurze domowym pozostają funkcjonariusze wzmacniający obsady Stanowisk Kierowania i pełniący funkcje oficerów operacyjnych. Dokonano także sprawdzenia sprzętu, który może zostać wykorzystany w potencjalnych działaniach, nawiązano też kontakt z przedstawicielami innych służb w celu określenia ewentualnych potrzeb ich wsparcia w działaniach na granicy.

(Fot. KG PSP)

9 listopada 2021 17:24
Udostępnij na Facebooku