OSP Jawornik Ochotnicza Straż Pożarna Jawornik

Strażacka trójka ze wspaniałym sukcesem

„Nikt nie jest w stanie sobie wyobrazić wysiłku włożonego w jak najszybsze pokonanie tej trasy, tego trzeba spróbować." – o XI Barbórkowym Turnieju Strażaków i Ratowników w Kopalni Soli w Wieliczce mówi trójka druhów z naszej jednostki, którzy postanowili w nim reprezentować naszą OSP.

Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników polega na przebyciu w jak najszybszym czasie trasy z dołu Kopalni Soli w Wieliczce przez ok. 680 schodów szybu Daniłowicza. Trasa jest bardzo wymagająca i ciężka, tym bardziej, że strażacy pokonują ją w pełnym bojowym umundurowaniu, na który składają się ubranie specjalne, rękawice, latarka, hełm, buty specjalne, aparat ochrony układu oddechowego (maska, reduktor, noszak, butla).

W jedenastej edycji turnieju, 14 grudnia 2019 roku brało udział wiele jednostek OSP i PSP z całego kraju.

Nasza drużyna przebyła trasę w czasie 5 min 33 s, zajmując tym samym 4 miejsce, na 42 drużyny w kategorii OSP. Do 3 miejsca brakło jedynie 6 sekund. To wielki sukces!

Śmiałkowie którzy podjęli się wyzwania to: Henryk Potoniec, Paweł Cygan i Mateusz Muniak. Są bardzo zmotywowani, pełni optymizmu i w roku 2020 zapowiadają walkę w kolejnych zawodach.

 

dh Piotr Norek

23 grudnia 2019 16:06
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: turniej, jawornik, myślenice, sukces, barbórka,