OSP  GRAJEWO Ochotnicza Straż Pożarna GRAJEWO

Strażackie ćwiczenia w Grajewskim Centrum Kultury

19 listopada 2019 roku jednostka nasza wzięła czynny udział w ćwiczeniach ratowniczych w budynku Grajewskiego Centrum Kultury. Założenie przewidywało, że w czasie projekcji filmu, w szatni znajdującej się obok sali widowiskowej, doszło do pożaru i silnego zadymienia. Płomienie zaczęły gwałtownie rozprzestrzeniać się na pozostałe pomieszczenia usytuowane na piętrze budynku, a gęsty dym przedostał się do sali widowiskowej, w której przebywało około 100 osób.

W ćwiczeniach brało udział 12 zastępów Państwowej Straży Pożarnej z Grajewa i Ochotniczych Straży Pożarnych z miejscowości Boczki-Świdrowo, Ciemnoszyje, Grajewo, Radziłów, Rajgród i Szczuczyn. Uczestniczyły również 2 zespoły ratownictwa medycznego i 2 radiowozy policji.

Głównym celem ćwiczeń było doskonalenie technik i sposobów postępowania na wypadek powstania pożaru lub innego zagrożenia w obiektach użyteczności publicznej.

Obserwatorami ćwiczeń byli przedstawiciele władz samorządowych na czele z panami: Tomaszem Cebelińskim, wicestarostą powiatu grajewskiego, Dariuszem Latarowskim, burmistrzem Miasta Grajewo, Tomaszem Dudzińskim, dyrektorem Grajewskiego Centrum Kultury oraz członkami powiatowego i miejskiego zespołu zarządzania kryzysowego. Wśród obserwatorów obecni byli również żołnierze Batalionowej Grupy Bojowej NATO na co dzień stacjonujący w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Bemowie Piskim oraz żołnierze 13 Batalionu Lekkiej Piechoty wchodzącej w skład 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół nr 2 w Grajewie oraz członkowie Związku Strzeleckiego „Strzelec", Organizacji Społeczno-Wychowawczej Jednostka Strzelecka 1011 Grajewo byli pozorantami i statystami

Tekst: dh Tomasz Gardocki

Zdjęcia: Archiwum KP PSP w Grajewie

29 listopada 2019 15:40
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, ćwiczenia,