OSP Jarczew Ochotnicza Straż Pożarna Jarczew

Strażacy podsumowali rok 2016

W dniu 29.01.2017 odbyło się zebranie sprawozdawcze strażaków OSP Jarczew.

Zebrania rozpoczął od przywitania przybyłych druhów Prezes OSP Daniel Łysoń.

Tradycyjnie uczczono minutą ciszy pamięć zamarłych strażaków z naszej jednostki.
Następnie wybrano niezbędne komisje i przedstawiono sprawozdania za rok ubiegły, i plany na rok bieżący. Podsumowano inwestycje , i udział jednostki w 23 akcjach w tym 13 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń, i 1 alarm fałszywy. Jednostka wyjechała do wszystkich wezwań w tym roku.

Zarząd zgłosił w ciągu roku zmiany do statutu OSP które zostały przyjęte jednogłośnie przez członków OSP. Poinformowano iż stowarzyszenie ma na celu zmianę statusu na Organizację Pożytku Publicznego.

Poruszono temat zakupu samochodu bojowego, Prezes i Naczelnik przedstawili szczegółowo na jakim etapie jest inwestycja. I tu nie było zbyt dobrych wiadomości, po zmianie prawa podatkowego ceny aut znacznie wzrosły i okazuje się że powstał problem z częścią potrzebnej kwoty na nowe auto.
Lecz Zarząd stwierdził że ciągle jest szansa i nie składają broni dlatego też ruszyła akcja zbiórki wśród mieszkańców na chwilę obecną przez Internet.

Straż założyła konto na popularnym portalu zrzutka.pl.

Ustalono też że strażacy będą odwiedzać mieszkańców miejscowości i w ten sposób prosić o wsparcie finansowe.


Po ponad godzinnej dyskusji Prezes podziękował wyróżnionym strażakom za prace społeczne na rzecz jednostki i zakończył zebranie.

1 lutego 2017 23:19
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: jarczew, OSP, zebranie.sprwozdawcze,