OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy stracili wóz podczas akcji. Premier obiecuje pomoc.

Mateusz Morawiecki odwiedził dziś zalane tereny na Podkarpaciu. Szef rządu zdecydował o przekazaniu nowego wozu dla OSP Jawornik Polski - jednostki, która wczoraj w trakcie akcji straciła swój pojazd. Wóz został zalany przez wzbierającą wodę i utknął na drodze, a strażacy musieli ewakuować się na dach pojazdu.

Wczoraj nad województwem podkarpackim przeszły gwałtowne ulewy, co skutkowało nagłymi podtopieniami, a lokalnie także powodzią. Woda zalała drogi, domy, budynki gospodarcze i szkoły.

Podczas alarmowej jazdy do usuwania skutków żywiołu, strażacy z OSP Jawornik utknęli na zalanej wodą drodze. Fala zepchnęła Stara strażaków z drogi, a wzbierająca woda zmusiła druhów do ewakuowania się na dach pojazdu.

- Sytuacja na Podkarpaciu jest trudna, a momentami dramatyczna, jak w przypadku utraty wozu przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Jawornik. Zdecydowałem o pilnym przekazaniu do Jawornika nowego wozu z puli 500 wozów zaplanowanych przez rząd w ramach modernizacji jednostek OSP w całej Polsce. Dziękuję dzielnym strażakom za ofiarną akcję ratunkową. Nie damy się żywiołowi - napisał Mateusz Morawiecki na Facebooku.

(Fot. Facebook/Bogusław Urban - Starosta Przeworski, Facebook/Mateusz Morawiecki)

27 czerwca 2020 20:37
Udostępnij na Facebooku
Zobacz inne informacje z kraju

ulewa

powódź

Ciąg dalszy podtopień.