OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Sukces naszych młodych druhów!

W niedzielne popołudnie (25.11.2018r.) na hali sportowej MOSiR w Tuchowie odbyły się VI gminne halowe zawody sprawnościowe dla członków młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Nasza jednostka wystawiła drużynę chłopięcą po 3 zawodników w dwóch kategoriach wiekowych: 2000-2003 i 2004-2008. Reprezentowali nas w starszej grupie: Jakub Łątka, Konrad Opałka i Mateusz Klimek, a w młodszej: Kamil Wróbel, Konrad Nowak i Karol Czopek, a zawodnikiem rezerwowym był Wiktor Adamczyk. Chłopcy zostali wyłonieni podczas zbiórki drużyny młodzieżowej na hali sportowej w Siedliskach, gdzie przeprowadziliśmy eliminacje wśród grupy kilkunastu chłopców.

Młodzi adepci pożarnictwa mieli za zadanie pokonanie toru przeszkód na czas, na którym za wykonanie poszczególnych zadań można było zyskać lub stracić punkty. Zawody były podzielone na 2 serie. W pierwszej startowali wszyscy zawodnicy, a w drugiej tylko najlepsza 10 z każdej kategorii wiekowej.

Pierwsza seria w wykonaniu naszych reprezentantów wyszła bardzo dobrze i do serii finałowej w starszej kategorii zakwalifikowali się wszyscy 3 nasi druhowie, a w młodszej 2, co dało łączną liczbę 5 reprezentantów w serii finałowej, co jest naszym najlepszym wynikiem do tej pory. :D

Ostatecznie na podium stanęła dwójka naszych młodych druhów. W starszej kategorii 2 MIEJSCE zajął JAKUB ŁĄTKA, a w młodszej 3 MIEJSCE zdobył KAMIL WRÓBEL, który miał szansę na 2, lecz przegrał dogrywkę. Liczba 5 chłopaków, którzy zakwalifikowali się do najlepszej 10 oraz 2 miejsca na podium to do tej pory największy sukces naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej na tych zawodach. :D Z tego miejsca gratulujemy naszym reprezentantom dobrych wyników. :D

30 listopada 2018 15:45
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: osp siedliska, halowe, sprawnościowe, zawody, MDP,