OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Tragedia podczas akcji ratowniczej. Nie żyje prezes OSP.

Do tragicznego zdarzenia doszło w trakcie działań ratowniczych przy wypadku samochodowym. Prezes OSP Małszyce - druh Wiesław Gutmański zasłabł nagle w trakcie działań, nie udało się go uratować.

- W dniu dzisiejszym prezes OSP Małszyce – druh Wiesław Gutmański podczas prowadzenia działań ratowniczych związanych z dachowaniem samochodu osobowego zasłabł i doszło u  Niego do nagłego zatrzymania krążenia. Strażacy będący na miejscu zdarzenia natychmiast podjęli resuscytację krążeniowo-oddechową przy użyciu specjalistycznego sprzętu i przekazali druha Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Z przykrością informujemy, że nie udało się przywrócić funkcji życiowych i druh Wiesław odszedł w dniu dzisiejszym na wieczną służbę - informują strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Golubiu-Dobrzyniu.

Wiesław Gutmański był prezesem OSP Małszyce, a także wiceprezesem zarządu oddziału gminnego ZOSP RP w Ciechocinie. Komendant Powiatowy PSP w Golubiu-Dobrzyniu wraz z funkcjonariuszami i pracownikami cywilnymi złożyli głębokie wyrazy współczucia Rodzinie zmarłego.

(Źródło, fot. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Golubiu-Dobrzyniu)

9 lutego 2022 17:46
Udostępnij na Facebooku