OSP Siedliska Ochotnicza Straż Pożarna Siedliska

Warta przy Grobie Pańskim oraz życzenia świąteczne

Po 2 latach przerwy spowodowanej pandemią, nasza jednostka wróciła do kultywowania pięknej tradycji jaką jest honorowa warta przy Grobie Pana Jezusa.

Zgodnie z utartym zwyczajem w Siedliskach, w wartę zaangażowali się młodsi strażacy naszej OSP, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej oraz chętna młodzież.Łącznie było to 13 osób: Mateusz Klimek, Patryk Gacek, Kacper Gacek, Mateusz Pałucki, Dawid Serafin, Szymon Kiełtyka, Dominik Nowak, Łukasz Nowak, Karol Czopek, Krzysztof Szwala, Dawid Kita, Kamil Wróbel i Eryk Niewola. Głównym rozprowadzającym wartę był Konrad Opałka. Warta ta była pełniona w Wielki Piątek, Wielką Sobotę oraz w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego do rozpoczęcia procesji rezurekcyjnej. Z tego miejsca dziękujemy wyżej wymienionym za pełnioną, zaszczytną służbę. Należy dodać, że w procesję rezurekcyjną zaangażowali się również starsi druhowie, którzy nieśli w procesji baldachim nad Panem Jezusem, sztandar OSP i chorągwie kościelne.

Z tego miejsca chcielibyśmy złożyć życzenia świąteczne wszystkim sympatykom naszej OSP. Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzymy wielu łask od Zmartwychwstałego Chrystusa, pogody ducha, radości i spędzenia tego czasu w rodzinnym gronie. 

17 kwietnia 2022 16:35
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Wielkanoc, służba, Wartą,