OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

Wkład własny na Zakup Nowego Samochodu Gaśniczego

OSP Trzebiatów działa na terenie gminy miejsko-wiejskiej o powierzchni 225 km2 i liczbie ludności 16492 osób. Gmina Trzebiatów jest gminą nadmorską, gdzie w sezonie letnim liczba ludności znacząco wzrasta – powodem takiego zjawiska jest napływ turystów.

W 2018 roku nasza Straż interweniowała 242 razy, co uplasowało ją na pierwszym miejscu pod względem ilości wyjazdów wśród Ochotniczych Straży Pożarnych w całym województwie zachodniopomorskim. Do końca listopada 2019 roku odnotowaliśmy już 228 wyjazdów do akcji. Pokazuje to stopień zagrożenia w naszej gminie oraz gotowość do działania naszych strażaków.

Niestety w kwietniu 2019 roku przez okres około 2 tygodni nie mieliśmy żadnego sprawnego pojazdu gaśniczego. Pierwszej awarii uległ średni samochód gaśniczy Mercedes z 2007 roku, w zabezpieczeniu pozostał drugi samochód Star z 1976 roku, już wcześniej zdarzało się, że nie dojechał on do zdarzenia, lub z powodu awarii w ogóle nie wyjechał z garażu i był wycofany na kilka dni z gotowości bojowej. W dniu 20.04.2019 roku (w Wielką Sobotę) zostaliśmy zadysponowani do pożaru nieużytków w m. Lewice, podczas powrotu z akcji na ul. Kołobrzeskiej doszło do zapalenia się komory silnika – nasi Strażacy musieli ewakuować się z pojazdu. Po tamtych wydarzeniach zadecydowaliśmy o całkowitym wycofaniu Stara z podziału ze względu na bezpieczeństwo naszych Strażaków. Osłabiło to jednak naszą gotowość i zdolność bojową, dlatego podjęliśmy działania mające na celu pozyskanie nowego samochodu gaśniczego.

Dzięki staraniom pojawiła się szansa na pozyskanie nowego samochodu. Warunkiem jest posiadanie wkładu własnego w wysokości 200 000 zł. Niestety nasze stowarzyszenie nie jest w stanie wygospodarować tak wysokiej sumy.

Zwracamy się zatem z prośbą do Państwa o wsparcie Naszej Straży w tych staraniach. Zakup nowego samochodu pożarniczego do dyspozycji OSP Trzebiatów przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców i turystów w całej gminie. Wierzymy, że bezpieczeństwo jest dla Państwa tak samo ważne jak dla nas.

 

Link do konta na portalu ZRZUTKA.pl

 

https://zrzutka.pl/w3wrvd

 

22 grudnia 2019 13:22
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: nowe auto, wóz strażacki, OSP, trzebiatów, pomoc,