OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – pożar budynku mieszkalnego

W poniedziałek, 5 listopada o godz. 16.49 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego w miejscowości Wronki na ul. Sierakowskiej.
Oprócz jednego zastępu z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Wronki, OSP Amica oraz Policje.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali silnie zadymiony budynek mieszkalny wielorodzinny.
Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem SP i znajdowali się w pobliżu z wyjątkiem jednej osoby, która nie mogła poruszać się samodzielnie.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do budynku w aparatach ODO w celu lokalizacji miejsca pożaru oraz przeszukaniu pomieszczeń, ewakuacji jednej osoby z budynku (mężczyzna z urazem nogi), podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu na palące się materiały w łazience, przewietrzeniu pomieszczeń oraz sprawdzeniu budynku miernikiem wielogazowym.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (23 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Źródło:http://www.szamotuly.psp.wlkp.pl/

28 listopada 2018 19:21
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: ospamica, pozarbudynkumieszkalnego, wronki,