OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – uszkodzony gazociąg

W czwartek, 5 listopada o godz. 9.35 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego, które informowało o uszkodzeniu rury gazowej w miejscowości Wronki na ul. Dworcowej w pobliżu dworca kolejowego.
Dyżurny Stanowiska Kierowania do zdarzenia zadysponował dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, dwa zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Pogotowie Gazowe i Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali uszkodzoną rurę gazową przez operatorka koparki. Na miejscu była już Policja i Straż Miejska, która ewakuowała 11 osób z pobliskiego budynku dworca kolejowego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu pomiarów miernikiem wielogazowym w celu określenia strefy niebezpiecznej oraz pomocy Policji w kierowaniu ruchem drogowym.
Na miejsce zdarzenia przybyło Pogotowie Gazowe, które odłączyło dopływ gazu, natomiast Pogotowie Energetyczne wyłączyło dopływ prądu do pobliskich budynków.
Na czas prowadzonych działań ruch pociągów został wstrzymany, odłączono napięcie w sieci trakcyjnej oraz wstrzymano ruch na drogach w pobliżu dworca kolejowego (ul. Dworcowa i Towarowa).
Po zakończonych pracach przez Pogotowie Gazowe mieszkańcy wrócili do swoich budynków.
W działaniach ratowniczych brało udział 5 zastępów (21 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej, Pogotowie Gazowe, Policja, Straż Miejska oraz Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia: OSP Wronki

11 listopada 2020 11:02
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: uszkodzonygazociag, ospamica, wronki,