OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zabytkowy pojazd pożarniczy Willys z 1959 roku na aukcji WOŚP. To gratka dla kolekcjonerów.

Kolekcjonerska perełka motoryzacji i pożarnictwa pochodzi z 1959 roku i jest prawdopodobnie najlepiej zachowanym egzemplarzem tego modelu w naszym kraju. Willys 6-226 jest sprawnym, jeżdżącym zabytkowym pojazdem pożarniczym.

Sztab Grupy Ratownictwa PCK z Bielska-Białej wystawił na licytację wyjątkowy pojazd pożarniczy - Willys 6-226 4x4, wyprodukowany w 1959 roku.

- Jest on przedmiotem kolekcjonerskim, należącym do grupy pojazdów zabytkowych oraz rzadkim modelem pojazdu pożarniczego, wyprodukowanym w 1959 roku. Samochód jest z pewnością jednym z nielicznych (o ile nie jedynym) egzemplarzem tego modelu przystosowanym dla potrzeb pożarnictwa w kraju. Darczyńcą jest Pan Andrzej Kondrat i firma Takoni. Samochód przeszedł gruntowny przegląd dzięki pomocy firmy ASC Auto System Complex - informują członkowie sztabu w opisie aukcji.

Pojazd wyróżnia czterosuwowy silnik o zapłonie iskrowym, o mocy silnika 117 KM. Samochód jest po gruntownej renowacji. Odnowione zostało pełne wyposażenie, mechanizmy gaśnicze i zostały one doprowadzone do używalności. Samochód jest sprawny technicznie i może służyć jako specjalistyczny, zabytkowy pojazd pożarniczy. W trakcie przeprowadzonego remontu nie dokonano żadnych przeróbek, unowocześnień i modyfikacji.

Licytację można znaleźć na portalu Allegro. Cena wywoławcza pojazdu to 80 tys. zł. Licytacja trwa do 31 stycznia do godziny 20:00.

(Fot. Aukcje Allegro WOŚP)

26 stycznia 2021 18:26
Udostępnij na Facebooku