OSP Smolec Ochotnicza Straż Pożarna Smolec

ZBIÓRKA NA SPRZĘT DLA "MDP"

Szanowni Państwo, jak już zapewne wiecie, nasza Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która funkcjonuje od lipca tego roku, zdobyła I miejsce na Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych i będzie reprezentować powiat wrocławski na zawodach wojewódzkich. Przygotowanie do tak wymagającego przedsięwzięcia, możliwe było dzięki ogromnemu zaangażowaniu młodzieży oraz opiekunów ale również dzięki uprzejmości jednostek OSP z terenu powiatów bolesławieckiego oraz złotoryjskiego, z których to wypożyczyliśmy sprzęt niezbędny do treningów. Mowa tu o torze MDP CTIF, na który składają się elementy ćwiczenia bojowego oraz sztafety. Niestety na terenie naszej gminy jak i powiatu, nie ma jednostki która dysponowałaby takim sprzętem. Postanowiliśmy poprosić Państwa o pomoc w uzbieraniu środków finansowych na jego zakup.

Główną nagrodą, którą otrzymała nasza zwycięska drużyna, jest czek na kwotę 5 500 zł, który zrealizować można poprzez zakup wybranego sprzętu, z tym że, termin realizacji upływa w dniu 31 października. Szacowany koszt zakupu kompletnego toru MDP CTIF to około 14 000 zł. W związku z tym, że sołectwa Smolec-Osiedle oraz Smolec-Centrum, znalazły w swioch tegorocznych budżetach środki w wysokości 3 000 zł, odpowiednio 2 000 zł i 1 000 zł ( za co ogromnie dziękujemy ! ), pozostało nam uzbierać 5 500 zł.

W pomoc w zbiórce zaangażował się również ks. Proboszcz Waldemar Kontek, który umożliwił nam przeprowadzenie kwesty w kościele parafialnym w Smolcu - odbędzie się ona w niedzielę, 1 października, po każdej Mszy Świętej i realizowana będzie przez członków drużyny wraz z opiekunami.

Zwracamy się do Państwa, osób prywatnych i firmy, z gorącym apelem, o wsparcie naszej inicjatywy. Każda wpłata to krok naprzód w celu jaki obraliśmy. Poniżej podajemy nr rachunku bankowego, na który można dokonywać wpłat, z dopiskiem "MDP" - za wszystkie już dziś bardzo dziękujemy.

OCHOTNICZA STRAŻ POŻARNA W SMOLCU

SMOLEC, UL. STAROWIEJSKA 4A

55-080 KĄTY WROCŁAWSKIE

PKO BP 09 1020 5242 0000 2102 0371 7584

NIP: 896-155-38-62

 

18 września 2017 17:33
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: zbiórka, OSP, Smolec, MDP,