OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zieliński: "Wydałem dyspozycje KG PSP". Rzecznik PSP: "Nic do nas nie dotarło".

Wiceminister MSWiA poinformował na Twitterze, że państwo pomoże jednostkom OSP, które zostały zalane przez wodę. Chodzi m.in. o OSP Wieliczka i OSP Bieżanów, o których informowaliśmy w ostatnich dniach. Jarosław Zieliński pisze, że wydał już "stosowne dyspozycje Komendantowi Głównemu PSP". Tymczasem rzecznik Komendy Głównej PSP mówi, że o sprawie w komendzie jeszcze nic nie wiadomo.

"Państwo przyjdzie z pomocą finansową jednostkom OSP Wieliczka, OSP Bieżanów oraz innym, które poniosły podobne straty podczas ostatniej powodzi. Wesprzemy Druhów w remontach strażnic i zakupie sprzętu. Wydałem już stosowne dyspozycje Komendantowi Głównemu PSP." - napisał wczoraj na Twitterze Jarosław Zieliński, wiceminister Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

O formę i zakres planowanej pomocy zapytaliśmy w Komendzie Głównej PSP
 
- Nie mam wiedzy na ten temat, nie było dzisiaj mowy na ten temat. Oczywiście nie podważam słów i decyzji pana ministra, ale formalnie żadne decyzje w tej sprawie do nas nie dotarły, być może jest to świeża sprawa - mówi st. bryg. Paweł Frątczak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Próbowaliśmy dowiedzieć się szczegółów dotyczących decyzji Jarosława Zielińskiego w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, ale z rzecznikiem nie udało nam się dziś skontaktować. Do sprawy wrócimy, gdy uda nam się skontaktować z rzecznikiem MSWiA.  

 

 (Fot. MSWiA/OSP Bieżanów)

29 maja 2019 15:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Jarosław Zieliński, MSWiA, zalana remiza,