OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zmiany w CNBOP coraz bliżej. KG PSP zapowiedziała nowe ceny certyfikatów wozów!

Komendant Główny PSP zapowiedział radykalne zmniejszenie ceny certyfikacji używanych wozów gaśniczych w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP). Po zmianach taka procedura ma kosztować około 7-8 tys. zł za jeden samochód.

O długo wyczekiwanej zmianie opłat za wystawienie świadectwa dopuszczenia CNBOP dla wozów używanych, które często są kupowane przez jednostki OSP, Komendant Główny PSP poinformował na wczorajszym posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu Strażaków.

- Jestem Komendantem Głównym od niespełna 3 miesięcy, ale już mogę powiedzieć, że przygotowaliśmy projekt ustawy do pana ministra o zmniejszenie odpłatności za certyfikację samochodów używanych. Pan prezydent wystosował w tej sprawie list do pana ministra o szybkie procedowanie w tym zakresie. Z 60 tys. cena zejdzie do około 7-8 tys. zł za samochód. To jest taka informacja, która wychodzi naprzeciw gminom, które będą miały trochę trudniejszą sytuację finansową - powiedział st. bryg. Andrzej Bartkowiak.

Warto przypomnieć, że o obniżenie cen za certyfikatycję używanych wozów bojowych apelował już w 2018 roku m.in. Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. O tym, że koszt certyfikacji w CNBOP się zmniejszy mówił także poprzedni Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski pod koniec 2018 roku. Informował, że Komenda Główna PSP przygotowała projekt zmiany rozporządzenia MSWiA, który czeka na podpis ministra. Do dziś jednak nic się w tej sprawie nie zmieniło.

(Fot. archiwum/OSP Suchy Las)

13 lutego 2020 10:33
Udostępnij na Facebooku