OSP Ochotnicza Straż Pożarna

53 jednostki OSP otrzymały sprzęt z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej

Strażacy-ochotnicy otrzymali opryskiwacze, przydatne m.in. w walce z koronawirusem, ale nie tylko. Sprzęt o wartości 95 tys. zł trafił właśnie do jednostek OSP z Małopolski.

W Komendzie Miejskiej PSP w Tarnowie wojewoda małopolski Piotr Ćwik spotkał się z przedstawicielami Ochotniczych Straży Pożarnych z powiatu tarnowskiego, aby nie tylko porozmawiać o obecnej sytuacji, ale także przekazać nowy, tak potrzebny sprzęt.

Dzięki środkom pochodzącym z Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej, uruchomionej przez marszałka województwa Witolda Kozłowskiego, zakupiono 600 sztuk opryskiwaczy o wartości ponad 1 mln zł. Druhowie z regionu tarnowskiego otrzymają 53 sztuki o wartości 95 tys. zł.

- Proszę przyjąć moje podziękowania za trud codziennej pracy i niesienia pomocy mieszkańcom powiatu tarnowskiego. Szczególnie teraz, podczas walki z niewidzialnym, ale groźnym przeciwnikiem, jakim jest wirus, po raz kolejny jednostki OSP przyszły z pomocą. Cieszę się, że przekazywany dzisiaj sprzęt będzie wspierał tę niełatwą pracę – mówił wojewoda małopolski Piotr Ćwik.

Przekazany sprzęt służy do rozpylania różnych środków. Obecnie jego najważniejszym zadaniem jest pomoc np. w dezynfekowaniu przestrzeni publicznej.

(Źródło, fot: x-news/Tarnowskie Media sp. z o.o., Małopolski Urząd Wojewódzki)

29 maja 2020 09:05
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: strażacy i koronawirus, sprzęt dla OSP,