OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Kontrole sanitarne na granicach. W działania zostaną włączeni także strażacy.

W związku z serią zachorowań na na Koronawirusa, służby robią wszystko, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa, który głównie przybywa do Polski zza granicy. Premier Mateusz Morawiecki wraz z szefami największych służb poinformował na konferencji prasowej, że dzisiaj od godziny 15.00 w pięciu kluczowych punktach na zachodnich i południowych grnaicach kraju pojawią się kontrole sanitarne.  
   
W akcję zaangażowane zostały niemal wszystkie służby - służby sanitarne, straż grnaiczna, policja, inspekcja transportu drogowego, krajowa administracja skarbowa, a także strażacy. Na tę chwilę nie podano szczegółowch informacji, jakie zadania mają pełnić strażacy i jakie jednostki zostaną do tych działań zadysponowane.
  
Jak powiedziano na konferencji prasowej, miejsca prowadzonych kontroli nie są przypadkowe, bo to punkty, w których granicę przekraczają autobusy firm zajmujących się transportem zbiorowym. Każdy z takich autobusuów będzie zatrzymany, a kierowcom, obsłudze i pasażerom będzie mieżona temepratura ciała oraz zebrane zostaną karty informacyjnych podróżnego z danymi osobowymi, które w razie takiej potrzeby, ułatwią późniejszy kontakt z takimi osobami. 
   
Podobne kontrole niebawem mają także pojawić się na pozostałych granicach Polski.

9 marca 2020 14:06
Udostępnij na Facebooku