OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

ALARM! 11/2020

Dnia 30.08.2020, o godzinie 10:34, Oficer Dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponował naszą jednostkę do czołowego zderzenia dwóch pojazdów osobowych na DW nr 365 - Kapella.

W sile jednego zastępu (358[D]24 - 6 strażaków - ratowników) udaliśmy się na miejsce działań. Po dojeździe i rozpoznaniu informacja została potwierdzona. Na jednym z zakrętów doszło do czołowego zderzenia pojazdów, którymi łącznie podróżowało 5 osób w tym dwoje dzieci. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało a całe zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.

Wspólne działania wraz z zastępem z JRG nr 2 w Jeleniej Górze (342[D]21, 342[D]25) polegały na zabezpieczeniu miejsca działań, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, kierowaniu ruchem, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz neutralizacji plamy substancji, które wydostały się z uszkodzonych pojazdów, przy użyciu dyspergentu. Na miejscu zdarzenia było również zespół ratownictwa medycznego z Jeleniej Góry oraz policja.

2 grudnia 2020 21:06
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, kapella, wypadek, OSP,