OSP Milcz Ochotnicza Straż Pożarna Milcz

Ćwiczenia w nowej komorze dymowej w JRG 2 w Pile

Dnia 12.03.2016 roku dla druhów naszej jednostki odbyły się ćwiczenia w komorze dymowej znajdującej się w JRG nr 2 PSP w Pile. Ćwiczenia te miały na celu wyrobienie, sprawdzenie oraz doskonalenie umiejętności i nawyków w zakresie techniki pracy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniu ochronnym przy dużym obciążeniu psychofizycznym.
Bezpośrednio przed przystąpieniem do ćwiczeń każdy strażak został podany kontroli ciśnienia tętniczego i tętna oraz przeprowadzono z każdym krótki wywiad chorobowy.
Następnym etapem była próba wysiłkowa do której każdy uczestnik ćwiczeń musiał przystąpić w ubraniu specjalnym, hełmie, obuwiu strażackim oraz aparacie powietrznym znajdującym się na plecach. W próbie tej ćwiczący musiał ukończyć ćwiczenia na ergometrze taśmowym, młocie podciągowym, drabinie bez końca oraz ergometrze rowerowym. Zaliczenie próby wysiłkowej było warunkiem dopuszczenia do ćwiczenia w komorze dymowej. Ćwiczenie w komorze polega na przejściu przez przeszkody zamontowane na ścieżce treningowej, poruszaniu się w nieznanym i złożonym układzie pionowym oraz poziomym w trakcie dużego zadymienia, podwyższonej temperatury, ograniczenia przestrzennego oraz hałasu.

12 marca 2016 19:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, komora dymowa, OSP, Wielkopolska, JRG, PSP, piła, straz,