OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

DW 365: Śliska nawierzchnia przyczyną kolizji.

Dzisiaj 04.02.2018, około godziny 7:40, oficer dyżurny Stanowiska Kierowania KM PSP w Jeleniej Górze zadysponował naszą jednostkę do zdarzenia, gdzie na łuku drogi nr 365 doszło do groźnie wyglądającej kolizji pojazdu osobowego. W samochodzie była uwięziona jedna osoba.

Na miejsce zdarzenia natychmiast zadysponowano pogotowie ratunkowe, straż pożarną oraz policję. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia i rozpoznaniu, zgłoszenie zostało potwierdzone. Kierująca pojazdem marki Suzuki, jadąc w kierunku Dziwiszowa, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg i wpadła do przydrożnego rowu. Wydostaliśmy kobietę z przewróconego na bok pojazdu, przez przednią szybę, którą chwilę wcześniej wycięli strażacy z JRG 2 Jelenia Góra. Ruch w tym miejscu odbywał się wahadłowo. Na czas wyciągnięcia samochodu z rowu, droga była zablokowana przez około 10-15 minut.

Warto zaznaczyć, że droga w tym miejscu była bardzo śliska, a pługopiaskarka przybyła na miejsce dopiero w trakcie zdarzenia.

Nasze działania polegały na:
- zabezpieczeniu miejsca akcji,
- ewakuacji poszkodowanej z pojazdu oraz przekazaniu jej zespołowi pogotowia ratunkowego,
- kierowaniu ruchem.

Na miejscu zdarzenia były zsatępy straży pożarnej z JRG 2 w Jeleniej Górze, Policja oraz Pogotowie Ratunkowe. Kobieta została przetransportowana do szpitala celem dalszej diagnostyki. Działania zakończyły się około godziny 9:25.

4 lutego 2018 13:01
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, ślisko, Kolizja, lód, OSP,