OSP Moryń Ochotnicza Straż Pożarna Moryń

Gminne eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej - Młodzież Zapobiega Pożarom Moryń 2019

W dniu  7 marca 2019 roku o godz. 11:30 w Szkole Podstawowej w Moryniu odbyły się eliminacje gminne do  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem: „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM" zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Moryniu przy współpracy z OSP Moryń

 Przywitania uczestników, zaproszonych gości oraz otwarcia eliminacji gminnych dokonał Komendant Gminny Związku OSP RP w Moryniu dh Robert Dziedzic.

Celem Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej jest popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie: ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży: zasad postępowania na wypadek pożaru, praktycznych umiejętności posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym, wiedzy na temat techniki pożarniczej, organizacji ochrony przeciwpożarowej historii i tradycji ruchu strażackiego oraz znajomości przepisów przeciwpożarowych.

Ogółem do konkursu przystąpiło 5 uczniów w  II grupie wiekowej (14 – 16 lat).

Zgodnie z Regulaminem eliminacje składały się z części pisemnej, na którą składało się 30 pytań testowych.

Całość odpowiedzi uczestników oceniana była przez jury w składzie:

1. Robert Dziedzic- Przewodniczący

2. Kamila Kokoszko- Sekretarz

3. Mirosław Podolak- Członek

 

Do etapu eliminacji powiatowych zakwalifikowali się:

1. Tomasz Wujko

2. Klaudia Kokoszko

3. Wiktoria Mikołajek.

 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali nagrody w postaci dużych pluszowych maskotek z wizerunkiem strażaka ufundowanych prze Komendanta Gminnego Roberta Dziedzica. 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy

 

14 marca 2019 11:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OTWP, 2019,