OSP Glinnik Ochotnicza Straż Pożarna Glinnik

Lubochnia- Gminny Dzień Strażaka.

 

Dzisiaj 5 maja w Gminie Lubochnia odbył się Gminny Dzień Strażaka.
Zbiórka uczestników odbyła się o godzinie 11.30 przed remizą OSP Lubochnia. Na uroczystość przybyły poczty sztandarowe oraz druhny i druhowie z czterech jednostek OSP z terenu naszej gminy tj. OSP Lubochnia, OSP Glinnik, OSP Jasień i OSP Małecz.
Dowódca uroczystości dh Marek Rusek po sformowaniu szyku poprowadził orkiestrę, poczty sztandarowe oraz pododdziały do kościoła p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Lubochni na mszę święta w intencji strażaków, którą celebrował ksiądz proboszcz Tomasz Bojanowski.
Po uroczystościach religijnych i procesji uczestnicy obchodów udali się do domku myśliwskiego "Dubeltówka", gdzie dzięki uprzejmości kolegów myśliwych z WKŁ Dubelt mogliśmy usiąść przy tradycyjnym grillu.
Zarząd Gminny ZOSP RP i jego Prezes dh Michał Kopeć, Wójt Gminy Lubochnia Pan Piotr Majchrowski zabezpieczyli dla uczestników wspaniałe kiełbaski, kaszankę i żeberka z grilla. Była to okazja do spotkania się kolegów druhów ze wszystkich jednostek naszej gminy. Nie zabrakło życzeń z okazji Dnia Strażaka. Nie zabrakło też wymiany doświadczeń pośród druhami.
Z naszej jednostki OSP Glinnik uczestniczyło siedmiu druhów pod dowództwem Prezesa dh Michała Grada i Naczelnika dh Grzegorza Karwasika.
Teraz czeka nas 9 maja Powiatowy Dzień Strażaka.

10 maja 2019 16:17
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: gminny, Lubochnia-, Strażaka., dzień,