OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Maj miesiącem strażaków.

W maju obchodzimy Międzynarodowy Dzień Strażaka. 4 maja wspominamy świętego Floriana, który jest patronem wszystkich zawodów związanych z ogniem, a w szczególności strażaków. Z okazji święta nasza jednostka brała udział w kilku obchodach Dnia Strażaka organizowanych na terenie naszego powiatu.

W dniu 03.05.2018 uczestniczyliśmy w Mszy Św. w intencji OSP Dziwiszów, która odbyła się w parafii pw. Św. Wawrzyńca w Dziwiszowie. Modląc się o tyle samo powrotów co wyjazdów, chcemy podziękować wszystkim uczestniczącym w liturgii oraz ofiarodawcą intencji.

W dniu 04.05.2018 braliśmy udział w Mszy Świętej z okazji Dnia Strażaka, która odbyła się w parafii pw. Św. Wojciecha w Jeleniej Górze. Eucharystii przewodniczył ksiądz Stanisław Bakes – kapelan strażaków z powiatu jeleniogórskiego i Miasta Jeleniej Góry. Więcej na temat tego wydarzenia przeczytać możecie na stronie KM PSP w Jeleniej Górze: tutaj.

W dniu 19.05.2018 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze odbyły się Powiatowe Obchody Dnia Strażaka. Naszej jednostki nie zabrakło i tam. W trakcie uroczystości zostały wręczone odznaczenia oraz rozkazy o nadaniu wyższych stopni dla strażaków z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz członkom i działaczom ochotniczych straży pożarnych z powiatu jeleniogórskiego. W trakcie obchodów, odbyło się uroczyste przekazanie nowego średniego samochodu ratowniczo gaśniczego Scania 3/36/4,2 – Scania P360 zabudowanego przez firmę WISS. Nowy pojazd zastąpi wysłużonego 15-letniego Mercedesa Atego z JRG 1 Jelenia Góra. Zdjęcia z tej uroczystości znajdziecie: tutaj.

W imieniu Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziwiszowie, wszystkim Druhnom oraz Druhom przekazuje wyrazy szacunku i uznania za Naszą ofiarną służbę i poświęcenie. Aby trud jaki podejmujemy, był dla Nas źródłem osobistej satysfakcji i dalszego uznania. Tyle samo powrotów, co wyjazdów.

Foto: JeleniaGóra998.pl, KM PSP Jelenia Góra.

3 czerwca 2018 23:20
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, OSP, osp dziwiszów,