OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Nowy MAN w OSP Ogrodzieniec. To pierwszy średni samochód gaśniczy w gminie.

Fabrycznie nowy samochód zastąpi druhom z Ogrodzieńca wysłużonego Stara. Nowy wóz to MAN TGM 15.290, zabudowany przez kielecki MotoTruck.

Nowy MAN to pierwszy w gminie Ogrodzieniec średni samochód gaśniczy. Wóz kosztował 801 tys. zł i został sfinansowany z budżetu Urzędu Miasta i Gminy Ogrodzieniec, Komendy Głównej PSP oraz środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowo gmina sfinansowała także remont garażu, który musiał zostać dostosowany do wymiarów nowego wozu gaśniczego.

- Nasza jednostka w ciągu roku bierze udział w średnio 100 wyjazdach, z uwagi na położenie przy skrzyżowaniu dróg wojewódzkich 790 i 791 bardzo dużo interwencji związanych jest z wypadkami. OSP Ogrodzieniec, jako jedna z nielicznych posiada specjalizację w ratownictwie wysokościowym i poszukiwawczym - informuje Marcin Stanek z OSP w Ogrodzieńcu.

MAN ma na wyposażeniu m.in. zestaw węży i prądownic, motopompę pływającą Niagara, agregat oddymiający, agregat prądotwórczy, defibrylator AED, piły ratownicze, hydrauliczny zestaw Lukas, detektor wielogazowy, drabinę DW-10.

Jednostka posiada GBA 3/29 MAN, GBA 2/16 Star 266, SLRt Ford Transit, SLrWys Mitsubishi L200 i Quad Suzuki. MAN jest pierwszym średnim samochodem w jednostce i w całej gminie Ogrodzieniec.

Obecnie strażacy szkolą się z obsługi nowego wozu i już za kilka dni zostanie wprowadzony do podziału bojowego.

(Fot. OSP Ogrodzieniec)

21 stycznia 2019 21:41
Udostępnij na Facebooku