OSP Domecko Ochotnicza Straż Pożarna Domecko

Nowy wóz bojowy

21.03.2016 Przedstawiciele naszej jednostki udali się do Austrii po samochód. Strażacy zakupili pojazd od FF Laxenburg oddalonej o 20 km od Wiednia. W Austrii samochód służył jako "drugi wyjazd" w jednostce która na swoim terenie ochraniała spory odcinek autostrady A2 oraz strefę przemysłową Industriezentrum Nö Süd. Jako jeden z dwóch pojazdów jednostki służył również w kompanii która działała w trakcie katastrof i klęsk żywiołowych.
Steyr 15S23 został wyprodukowany w 1991 roku z zabudową firmy Lohr. Samochód posiada silnik o mocy 230KM napęd na obie osie oraz kabinę która pomieści 9 osób. Został wyposażony w zbiornik wody o pojemności 4000 litrów, dwustopniową autopompę marki Ziegler o wydajności 1600 l/min, działko wodno-pianowe, dwa szybie natarcia o długości 40 m (niskie ciśnienie) i 60 m (wysokie ciśnienie), pneumatyczny maszt oświetleniowy 3x 500 W, elektryczną windę opuszczającą drabinę oraz mocowania aparatów powietrznych zabudowane w oparciach siedzeń. Pojazd został już wyposażony w niezbędny sprzęt ratowniczo-gaśniczy i w najbliższych dniach wejdzie do służby.
W jednostce zastąpi on stara 244 który zostanie wystawiony na sprzedaż. Środki na zakup samochodu pochodziły z dotacji celowej z Urzędu Gminy Komprachcice oraz ze zbiórek prowadzonych wśród mieszkańców. W tym miejscu należy podziękować w szczególności mieszkańcom którzy odpowiedzieli na nasz apel wspierając nas podczas zbiórki na wymianę samochodu. Nowy pojazd w naszej jednostce znacznie podniesie bezpieczeństwo strażaków oraz możliwości bojowe.

16 kwietnia 2016 19:18
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: steyr, laxenburg, nowy pojazd, bojowy, domecko, wóz,