OSP Dziwiszów Ochotnicza Straż Pożarna Dziwiszów

Pokaz ratownictwa technicznego na parkingu Leroy Merlin.

Dnia 12.11.2016, o godzinie 13:00, na zaproszenie druhów z OSP Wojcieszyce - nasza jednostka wzięła udział w pokazie ratownictwa technicznego.

Prezentacja działań ratowniczych odbywała się z racji Dni Bohatera Domu 2016 – organizowanego przez sklep Leroy Merlin. W pokazie uczestniczyliśmy my razem z druhami z Ochotniczej Straży Pożarnej z Wojcieszyc. Dzięki współpracy strażaków z obu jednostek, klienci odwiedzający sklep mogli oglądać akcje ratowniczą.

Strażacy z użyciem sprzętu hydraulicznego robili dostęp do poszkodowanego, który w wyniku wypadku samochodowego, został uwięziony w pojeździe. Oprócz „wycinania" poszkodowanego, ratownicy udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz wsparcia psychicznego, podczas uwalniania go z pojazdu. Dodatkowo strażacy zabezpieczyli miejsce działań poprzez wydzielenie strefy bezpiecznej oraz sprawieniu linii gaśniczej, na wypadek wybuchu pożaru.

Pokaz miał na celu zaprezentowanie działań jednostek straży, jak również była to możliwość do ćwiczeń dla obecnych zastępów.

Więcej zdjęć z tego wydarzenia znajdziecie na tutaj. :)

Foto: Jasiek Przedzinkowski - jeleniagora998.pl

13 listopada 2016 00:15
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: dziwiszów, osp wojcieszyce, OSP, osp dziwiszów,