OSP Wola Kopcowa Ochotnicza Straż Pożarna Wola Kopcowa

Posumowanie ferii 2023 z MDP

Tegoroczne ferie dobiegły końca, jednak spotkania pełne atrakcji i niespodzianek zorganizowane dla dzieci i młodzieży z MDP Wola Kopcowa na długo pozostaną ich i naszej pamięci.
Pierwszego dnia w remizie, starsi druhowie przypomnieli dzieciom podstawowe wiadomości z zakresu pożarnictwa i wyposażenia wozu strażackiego.
Choć wydawało się , że to będzie zwyczajna zbiórka, to szybko okazało się, że nie.
Po przypomnieniu wiadomości, na dzieci czekał do pokonania tor przeszkód i komora dymowa, prawie taka sama, którą trzeba zaliczyć w ramach egzaminu uprawniającego do bycia pełnoprawnym strażakiem OSP.
Dzieci z ogromnym zaangażowaniem i ekscytacją przystąpiły do zadań dzięki, którym mogły poczuć namiastkę tego, jak to kiedyś będzie na prawdziwym egzaminie strażackim.
W ramach kolejnego spotkania, druhowie zabrali MDP do Park Rozrywki FlySky .
Po poprzednich zajęciach w strażnicy, park rozrywki dostarczył dzieciom mnóstwo zabawy i atrakcji, zresztą zdjęcia poniżej są tego dowodem.
Kolejną niespodzianką, był wyjazd do kina.
Dodatkową atrakcją, było to, że opiekunowie wraz z dziećmi wybrali się tam środkiem komunikacji publicznej.
Film pt. Kot w butach" podobał się i starszym i młodszym strażakom.

Podczas następnego spotkania, dzieci miały stawić się w remizie o godz. 17:00 aby realizować wcześniej zaplanowane zajęcia. Jednak druhny opiekujące się MDP nieoczekiwanie zmieniły plany i zamiast późnym popołudniem, zorganizowały zbiórkę w samo południe, mało tego w miejscu, którego dzieci w ogóle się nie spodziewały, a mianowicie na naszej „kozackiej górze". Polecenie od druhen było tylko jedno „zakładamy ciepłe ubrania i zabieramy wszystko na czym można jeździć, sanki, ślizgi, worki wypchane sianem, co tylko kto ma" . Ojjjj, co tam się działo na tej górce! Pogoda i humory dopisały w 100%. I choć nosy zmarzły, rękawice i buty przemokły to dzieciaki do dziś wspominają to spotkanie.
Na zakończenie naszych ferii w OSP Wola Kopcowa w miniony piątek druhowie i MDP udali się do Kompleksu Świętokrzyska Polana w Chrustach aby tam obejrzeć wystawę pt. „Fascynujący świat owadów".
Po powrocie do remizy był mały poczęstunek dla wszystkich, a następnie gry planszowe, filmy, jednym słowem młodzi strażacy na zakończenie ferii z OSP Wola Kopcowa mogli spędzić czas w strażnicy tak jak lubią!
Ponadto MDP i druhowie z OSP Wola Kopcowa kilka razy wybrali się też na halę sportową w Mąchocicach-Scholasterii.
Spotkania w naszej remizie w ferie dobiegły końca, ale jeśli ktoś nadal zastanawia się czy warto wstąpić w szeregi naszej MDP to zapraszamy!
W każdy piątek w naszej strażnicy odbywają się zbiórki naszych młodych strażaków, przekonajcie się sami czy warto do nas przyjść.

14 lutego 2023 11:49
Udostępnij na Facebooku