OSP Polanica-Zdrój Ochotnicza Straż Pożarna Polanica-Zdrój

Powiatowe Zawody MDP Polanica-Zdrój 2021

W sobotę, 16. października na terenie Stadionu w Polanicy-Zdroju przeprowadzono Powiatowe Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W rozgrywkach udział wzięło 10 jednostek z terenu powiatu kłodzkiego - 13 drużyn w wieku 12-17 lat oraz 4 drużyny w wieku do lat 12.

Zawody przeprowadzono według Regulaminu opracowanego na potrzebę zmagań Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Komisję sędziowską powołał Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku.

Zostały rozegrane dwie konkurencje:

- ćwiczenie bojowe
- sztafeta pożarnicza

Polanicką jednostkę reprezentowała drużyna w składzie:

 1. Sonia Marciniszyn
 2. Marta Osińska-Czerner
 3. Emilian Marciniszyn
 4. Dominik Przewłocki
 5. Maks Herberger
 6. Tymek Ławniczak
 7. Michał Szarna
 8. Mikołaj Migas

Klasyfikacja generalna zawodów przedstawia się następująco:
Drużyny dziewczęce:

 1. OSP Trzebieszowice
 2. OSP Wolibórz
 3. OSP Międzylesie

Drużyny chłopięce i mieszane:

 1. OSP Trzebieszowice
 2. OSP Wolibórz
 3. OSP Pławnica

Nasza "Młodzieżówka" zajęła ostatecznie 7 miejsce. Gratulujemy naszym koleżankom i kolegom. Warto w tym miejscu podkreślić, że był to pierwszy od dłuższego czasu start naszej MDP w zawodach rangi powiatowej. Jesteśmy dumni, że podjęli wyzwanie i godnie reprezentowali jednostkę i miasto Polanica-Zdrój.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim przybyłym drużynom za udział i sportową rywalizację. Jednocześnie życzymy powodzenia w kolejnych startach. Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze zaprezentowały się bardzo dobrze i pozostaje mieć nadzieję, że większość z zawodników wystartuje w przyszłości w zawodach dla dorosłych. Cieszy nas również fakt, że rosną nam godni następcy, którzy zasilą szeregi OSP na terenie powiatu kłodzkiego.

16 października 2021 22:47
Udostępnij na Facebooku