OSP Bielsko Ochotnicza Straż Pożarna Bielsko

Przegląd gaśnic przy OSP Bielsko

Dnia 3 lipca 2020 r. na terenie naszego sołectwa odbył się coroczny przegląd gaśnic.
Gaśnice powinny być poddawane przeglądom technicznym i czynnościom konserwacyjnym zgodnie z zasadami określonymi w Polskich Normach dotyczących urządzeń przeciwpożarowych i gaśnic. Tradycyjnie jak co roku, przed okresem żniwnym na terenie miejscowości Bielsko i Podbielsko, współpracujący z naszą jednostką i sołectwem Zakład Usług Pożarniczych Tech Poż przeprowadza kontrole gaśnic, po to, aby były one w pełni sprawne w samym sezonie letnim, kiedy prowadzone są prace żniwne w gospodarstwach rolnych.

Nasza jednostka włączyła się do pomocy, celem zapobiegania i walki z zagrożeniem pożarowym. Do działań został wykorzystany świeżo pozyskany samochód Volkswagen Transporter T6, którym nasza jednostka dysponuje w ramach użyczenia Volkswagen Financial Services Polska na mocy porozumienia, które zawarł Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Z OSP RP z wyżej wymienioną firmą Volkswagen.

Nasz pojazd z kierowcą dotarł do mieszkańców, którzy nie mogli dotrzeć do remizy OSP, gdzie prowadzona była kontrola i legalizacja gaśnic. Samochód dowoził gaśnice na miejsce i odwoził, po to, aby przeszły kontrolę i były w pełni sprawne w kolejnym roku, a w szczególności w zbliżającym się okresie letnim.

#VWFSpomaga
#pierwsinamiejscu
#zostańwdomu
#BEZPIECZNIEzOSP

15 lipca 2020 00:56
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Transporter, gaśnic, rp, volkswagen, ZOSP, OSP, Przeglad, bielsko, T6,