OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Stare Miasto - pożar w budynku wielorodzinnego.

We wtorek 07 lutego o godz. 15.45 Dyżurny Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach odebrał zgłoszenie o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym w miejscowości Stare Miasto gm. Wronki.
Dyżurny SK do zdarzenia zadysponował cztery zastępy z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej w Szamotułach, jeden zastęp OSP Amica, cztery zastępy OSP Wronki oraz powiadomił Zespół Ratownictwa Medycznego, Policje oraz Pogotowie Energetyczne.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia ratownicy zastali silnie zadymione mieszkanie na poddaszu, wewnątrz budynku na parterze znajdował się mężczyzna lat 95 (mężczyzna nie porusza się samodzielnie), który został ewakuowany z mieszkania przez strażaków.
Pozostali mieszkańcy samodzielnie opuścili budynek przed przyjazdem jednostek Straży Pożarnej i znajdowali się w pobliżu.
Działania zastępów SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu na palące się wyposażenie pokoju, przewietrzeniu pomieszczeń, wyniesieniu z budynku nadpalonego wyposażenia pokoju oraz sprawdzeniu pomieszczeń kamerą termowizyjną w celu wykluczenia innych zarzewi ognia.
Ogień i walka z nim sprawił, że w chwili obecnej lokal nie nadaje się do zamieszkania. Pożar stopił przyłącze energetyczne, pozbawiając cztery rodziny energii elektrycznej. Siedmiorgu osobom udostępniono świetlicę wiejską na najbliższą noc. Częścią pogorzelców zaopiekowała się rodzina.
W działaniach ratowniczych trwających 3 godz. brało udział 9 zastępów (36 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczych Straży Pożarnych, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja oraz Pogotowie Energetyczne.

Zdjęcia: mojeWronki.pl

9 lutego 2017 20:04
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pożar, stare miasto, mieszkalny, OSP, amica, budynek,