OSP Trzebiatów  Ochotnicza Straż Pożarna Trzebiatów

"Strażackie Walentynki"

W dniu 14 lutego obchodzimy piękne święto, pełne szczęścia i miłości - Dzień Świętgo Walentego, potocznie zwany Walentynkami.

W tym roku w związku z potrzebą wsparcia naszych działań w pozyskaniu środków na nowy wóz strażacki, nasi Strażacy wpadli na pomysł zorganizowania wydarzenia kulturalnego w centrum Trzebiatowa pod nazwą "Strażackie Walentynki", które miało na celu integrację lokalnego społeczeństwa oraz zbiórkę publiczną na powyższy cel.

Dzięki wsparciu Pana Józefa Domańskiego - Burmistrza Trzebiatowa oraz Radnych Gminy Trzebiatów uzyskaliśmy zgodę na organizację zabawy dla naszych mieszkańców i przyjezdnych gości na placu przed Ratuszem Miejskim.

Strażacy OSP Trzebiatów oraz WSP Trzebiatów zaprezentowali swoje wozy strażackie, a także sprzęt jaki jest na ich wyposażeniu. Przygotowali stanowisko do pokazu oraz treningu udzielania pierwszej pomocy, oraz konkurencję sprawnościową w rzucaniu rzutką ratowniczą do koła ratunkowego.

Na imprezie były wspaniałe wypieki, ciepła kawa i herbata, które można było skosztować w zamian za wsparcie naszej zbiórki - dziękujemy tutaj wszystkim osobą, które poświęciły swój czas i je przygotowały.

Do wspólnej zabawy tanecznej w rytmach ZUMBY zachęcała nas i Strażaków Pani Katarzyna FRANKOWSKA, natomiast zespół artystyczny "FIREMIST Trzebiatów" zaprezentował nam niepowtarzalny pokaz tańca z ogniem.

Na podziękowania zasługują grupa KEX za występ i prowadzenie imprezy, zespół regionalny "TRZEBIATOWIACY" oraz Pan Mariusz ŚCIESIŃSKI za program artystyczny.

Nie można także zapomnieć o naszym wspaniałym AMORZE - Pani Danucie SUDAJ, która w przebraniu przechadzała się między uczestnikami zabawy i zachęcała do wspólnych zdjęć.

Dziękujemy Panu Tomaszowi PIKUS z firmy RAMSTAL za stworzenie stelarza w kształcie serca, które stanowiło "Walentynkową fotobudkę".

Kwiaciarnia "KWIATOWA ULICZKA" przygotowała dla nas róże, a Pan Bogdan DUZINKIEWICZ lizaki serduszka, których sprzedaż przyczyniła się również do wsparcia naszej zbiórki.

Za wspólną zabawę dziękujemy przede wszystkim WAM drodzy mieszkańcy - bez WAS nie udałoby się nam zorganizować tak wspaniałej imprezy dzięki której dołożyliśmy kolejne 2835,82 PLN do zakupu nowego wozu strażackiego.

 

Pamiętajmy, że do osiągnięcia celu zostało jeszcze dużo. Zachęcamy do przyglądania się i wsparcia naszej akcji:

https://zrzutka.pl/w3wrvd

15 lutego 2020 16:47
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Strażackie Walentynki, WSP, OSP, trzebiatów,