OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy pomogą w transporcie na szczepienia. Opublikowano wytyczne dla PSP i OSP.

Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi opracowała wytyczne dla strażaków OSP i PSP w zakresie transportu pacjentów do punktów szczepień jak i personelu medycznego do pacjentów. Szczepienia dla zarejestrowanych seniorów rozpoczną się 25 stycznia. Stopniowo szczepionka będzie udostępniana kolejnym grupom wiekowym i zawodowym. Strażacy będą pomagali dotrzeć do punktów szczepień osobom, które nie mogą tam dojechać we własnym zakresie. 

Jak informuje Komenda Główna PSP, działania związane z przewozem osób przez jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych będzie koordynowała Państwowa Straż Pożarna. Gminy będą wskazywały potrzeby i przekazywały je komendantom miejskim i powiatowym PSP. Cała akcja będzie przebiegała z zachowaniem reżimu sanitarnego w uzgodnieniu z lokalnymi inspektorami sanitarnymi. W ramach prowadzonych działań strażacy będą dystrybuować materiały informacyjne na temat szczepień oraz profilaktyki COVID-19.

- Rząd dofinansuje akcję dowożenia do punktów szczepień a jednostki ochotniczych straży pożarnych, które zaangażują się w proces dowożenia uzyskają dofinansowanie w wysokości 5000 PLN na zakup niezbędnego wyposażenia, głównie: środków ochrony osobistej (płyny dezynfekcyjne, maseczki i rękawiczki ochronne itp.) ubrań specjalnych i kombinezonów ochronnych, gogli i okularów oraz sprzętu ochrony dróg oddechowych - informowała kilka dni temu komunikacie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej.

Wytyczne dla strażaków PSP i OSP można znaleźć w pliku PDF.

20 stycznia 2021 14:04
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: strażacy i koronawirus, koronawirus,