OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażak OSP Kleszczowa potrzebuje pomocy po wypadku

Koledzy Przemka z jednostki organizują internetową zbiórkę funduszy na jego leczenie i rehabilitację. Kilka dni temu druh z OSP Kleszczowa uległ ciężkiemu wypadkowi podczas prac na roli.

Przemek to 30-letni strażak ochotnik, mąż Asi i ojciec dwójki dzieci: 2,5-letniej Zuzi i 5-letniego Mikołaja. W OSP Kleszczowa od 4 lat pełni funkcję skarbnika.

- Wielokrotnie z narażeniem życia i zdrowia niósł pomoc drugiemu człowiekowi podczas akcji ratowniczo-gaśniczych. Chętnie udzielał się społecznie. Lubi aktywnie spędzać czas. Jest zawodnikiem klubu sportowego LTS Ospel Wierbka. Na co dzień angażował się w pomoc ojcu w gospodarstwie rolnym. Szczęśliwy, spełniony, pełen optymizmu... Jeden moment zachwiał Jego dotychczasowym życiem - relacjonują koledzy z jednostki.

10 sierpnia Przemek uległ ciężkiemu wypadkowi. Prasa rolująca słomę wciągnęła jego rękę powodując liczne obrażenia.

- Po wezwaniu ze stanowiska kierowania wyjechaliśmy na akcję, nie spodziewaliśmy się, że zgłoszenie dotyczy naszego kolegi - druha OSP Kleszczowa. Po długiej akcji ratowniczej Przemek został przetransportowany helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Szpitala w Sosnowcu. Po dwóch wielogodzinnych operacjach Jego stan jest stabilny. Jednak ciągle czekamy na pozytywne wieści. Przemek to nasz przyjaciel. Wierzymy, że wróci do pełnej sprawności. Nigdy nie odmówił pomocy drugiemu człowiekowi, dziś my nie możemy zostawić go w potrzebie - dodają strażacy.

Przemka można wesprzeć za pośrednictwem portalu Pomagam.pl. Pieniądze trafią do rodziny Przemka - na leczenie i rehabilitację po wypadku.

(Fot. Pomagam.pl)

15 sierpnia 2020 16:30
Udostępnij na Facebooku