OSP Ryczów Ochotnicza Straż Pożarna Ryczów

Usuwanie skutków opadów śniegu – Ryczów

 

Data: od 20 do 22-01-2023

Rodzaj interwencji: usuwanie skutków opadów śniegu

W związku z intensywnymi opadami mokrego śniegu między 20 a 22 stycznia byliśmy kilkukrotnie dysponowani do zdarzeń związanych z następstwami takiej pogody.

20 stycznia o godzinie 21:59 zostaliśmy zadysponowani na ul. Oświęcimską, gdzie gałęzie drzewa rosnącego w wąwozie przy DK 44 blokowały chodnik i część jezdni. Po dokonaniu rozpoznania okazało się, że drzewo jest rozszczepione u podstawy, w związku z czym nasze działania polegały na usunięciu całego drzewa. Do jednostki wróciliśmy o godzinie 22:30.

21 stycznia o godzinie 10:04 udaliśmy na ul. Słoneczną, gdzie gałęzie zarośli obciążone mokrym śniegiem tarasowały drogę na odcinku kilkudziesięciu metrów. Nasze działania polegały na wycięciu gałęzi wystających na jezdnię. W trakcie działań otrzymaliśmy polecenie ze stanowiska kierowania KP PSP, by udać się na ul. Graniczną do połamanych drzew. Tutaj nasze czynności obejmowały usunięcie gałęzi, które zwisając wzdłuż drogi stwarzały zagrożenie dla jej użytkowników. Do jednostki wróciliśmy około godziny 11:15.

22 stycznia o godzinie 11:04 zostaliśmy zadysponowani w okolice stacji kolejowej w Ryczowie, gdzie zgłoszono zerwaną linię energetyczną, która zwisała nad drogą prowadzącą na peron, stwarzając niebezpieczeństwo dla pieszych. Nasze działania polegały na usunięciu zerwanych przewodów z jezdni oraz zabezpieczeniu i oznakowaniu miejsca do czasu przyjazdu Pogotowia Energetycznego. Do jednostki wróciliśmy około godziny 11:40.

Siły i środki:

OSP Ryczów

 

Zdjęcia: OSP Ryczów

 

31 stycznia 2023 12:05
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Ryczów, śniegu, SKUTKÓW, , Usuwanie, opadów,