OSP Amica Wronki Ochotnicza Straż Pożarna Amica Wronki

Wronki – pożar kotłowni w restauracji

W piątek, 23 października o godz. 6.47 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach wpłynęło zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego o pożarze kotłowni w restauracji Borowianka w miejscowości Wronki.
Oprócz trzech zastępów z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Szamotułach do zdarzenia wyjechały także wozy bojowe OSP Amica, OSP Wronki oraz Policja.
Po dojeździe na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar i duże zadymienie w pomieszczeniu kotłowni. Osoba postronna próbowała gasić pożar przy pomocy podręcznego sprzętu gaśniczego.
Działania SP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu jednego prądu gaśniczego w natarciu w celu ugaszenia pożaru w kotłowni, oddymieniu i przewietrzeniu budynku oraz sprawdzeniu pomieszczenia kamerą termowizyjna w celu wykluczenia innych zarzewi ognia i sprawdzeniu pomieszczeń restauracji detektorem wielogazowym w celu wykluczenia gazów niebezpiecznych.
W działaniach gaśniczych brało udział 6 zastępy (20 ratowników) z Państwowej Straży Pożarnej, Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Policja.

Źródło i zdjęcia: PSP Szamotuły

11 listopada 2020 10:59
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: pozarkotlowni, ospamica, wronki,