OSP Śliwice Ochotnicza Straż Pożarna Śliwice

Wypadek w centrum Śliwic!

W sobotę (16.01) ok. godz. 19:30 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia na głównym skrzyżowaniu w Śliwicach. Do zderzenia doszło między autem osobowym marki Audi a busem marki VW. Uderzenie było bardzo silne co widać na zdjęciach. 

Autem osobowym podróżowałą rodzina (2 dzieci i rodzice), a w busie nie znaleziono poszkodowanych, ponieważ zbiegli z miejsca zdarzenia.

Do działań wyruszyły dwa zastępy (SLRt i GBA) z naszej jednostki. Na miejscu była już karetka ze stacji PR w Śliwicach, a w niej poszkodowani z osobówki. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca akcji. Na kilka godzin trzeba była zamknąć ruch na uczęszczanym skrzyżowaniu. Druhowie odłączyli zasilanie w obu autach i sprawdzili wycieki płynów, które zneutralizowali za pomocą sorbentu. Poszkodowani zostali przetransportowani dwoma karetkami. Na miejsce dotarł zastęp GLBA z JRG Tuchola oraz Policja. Działania policjantów trwały prawie do godziny 24. Dopiero wtedy druhowie mogli uporządkować jezdnię i do końca zneutralizować wycieki. Przyczyny tego zdarzenia bada Policja.

 

Tego dnia nasza jednostka gasiła również sadze w kominie na ul. Świeckiej w Śliwicach, a 14 stycznia interweniowaliśmy na ul. Glinianej gdzie przez pękniętą rurę została zalana piwnica.

18 stycznia 2016 18:29
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: policja, Śliwice, Tuchola, skrzyżowanie, wypadek, OSP, JRG, pogotowie,