OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Zbiórka złomu, licytacje i kiermasze. Strażacy zbierali pieniądze na nowy wóz.

OSP Gródek otrzymał dotację z KSRG oraz środków firm ubezpieczeniowych na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Problem w tym, że w budżecie gminy nie było pieniędzy na wkład własny, dlatego druhowie postanowili zakasać rękawy i sami zdobyć potrzebną kwotę.

Jednostka otrzymała dotację w kwocie 550 tys. złotych na zakup ciężkiego samochodu ratowniczo gaśniczego.

- W związku z tym, iż w budżecie gminy nie planowano zakupu ww. pojazdu sytuacja nie wyglądała zbyt dobrze. Strażacy postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. W pierwszej kolejności zrezygnowali z pobierania ekwiwalentu. 12 maja 2020 roku rozpoczęto akcję zbiórki złomu z której dochód zostanie przeznaczony na wkład własny. Do 10 września dzięki darczyńcom udało się zebrać ponad 100 ton złomu. W międzyczasie na Facebooku OSP pojawiły się licytacje przedmiotów i usług ofiarowanych przez mieszkańców i lokalnych przedsiębiorców. Druhowie zorganizowali też dwa kiermasze przy okazji lokalnych imprez plenerowych. Łącznie do 10 września uzbierano ponad 160 tys. złotych - informuje Michał Cywoniuk, prezes OSP Gródek.

Na przełomie czerwca i lipca przeprowadzono procedurę przetargową, dotyczącą zakupu GCBA 6x6 z 6-osobową kabiną. Pojazd dostarczy firma Wawrzaszek, która zaoferowała wykonanie go na podwoziu Scania do grudnia tego roku roku. Koszt pojazdu to 1 199 250 zł.

(Fot. OSP Gródek)

 

18 września 2020 12:36
Udostępnij na Facebooku