OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy zebrali ponad 40 ton złomu. Pieniądze przeznaczą na sprzęt ratowniczy.

Strażacy z OSP Suchowola przez 10 dni zebrali w sumie ponad 40 ton złomu. Pozyskane z jego sprzedaży pieniądze zasilą budżet jednostki, która planuje kupić kolejne wyposażenie i sprzęt ratujący życie.

- Pomysł i inicjatywa była oddolna. Dostawaliśmy sygnały od mieszkańców, którzy chcieli wesprzeć naszą jednostkę oddając zbędny surowiec. Postanowiliśmy więc, że się nim zajmiemy. Wyznaczyliśmy dwa terminy zbiórek: jeden dla mieszkańców Suchowoli, drugi dla mieszkańców sąsiednich wsi - informują druhowie z Suchowoli.

Strażacy i druhowie z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej przez 10 dni odwiedzili kilkaset posesji mieszkańców i porządkowali ich podwórka, sprzątając zalegające maszyny, rowery, pralki, a nawet stare piece. Najcięższy z nich ważył ponad 600 kilogramów!

- Dostawaliśmy wiele telefonów od ludzi którzy chcieli nas wesprzeć i przekazać złom na naszą jednostkę. Usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał. Cieszy nas to i utwierdza w tym, że darzycie strażaków ochotników ogromnym zaufaniem - piszą strażacy.

Łącznie zebrano ponad 40 ton złomu. - Napracowaliśmy się, ale wiemy, że było warto! Chcieliśmy pokazać, że oprócz zewnętrznych źródeł dofinansowania potrafimy pozyskać środki we własnym zakresie. Zależy nam, aby jednostka cały czas rozwijała się i mogła zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom naszej gminy. Za pieniądze ze sprzedaży surowca zakupimy wyposażenie i sprzęt do naszej jednostki, który jest dla nas niezbędny i bardzo przydatny do niesienia pomocy poszkodowanym - informują druhowie z OSP Suchowola.

(Fot. OSP Suchowola)

30 czerwca 2019 14:43
Udostępnij na Facebooku