OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Ewelina zginęła w wypadku wozu strażackiego. Była strażaczką, ratowniczką i pielęgniarką.

Niosła pomoc nie tylko będąc druhną OSP Czernikowo, ale także jako pielęgniarka i ratowniczka medyczna. Ewelina Marchlewska zginęła dziś rano w wypadku wozu strażackiego w Czernikowie, jadącego do pożaru sadzy w kominie. Drugą ofiarą wypadku jest Jan Zdzisław Kwiatkowski, pracował w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator.

Jedną z ofiar wypadku jest młoda strażaczka, pielęgniarka i ratowniczka medyczna Ewelina Marchlewska.

- "Odeszłaś cicho, bez słów pożegnania. Tak jakbyś nie chciała, swym odejściem smucić...tak jakbyś wierzyła w godzinę rozstania, że masz niebawem z dobrą wieścią wrócić". Z głębokim żalem zawiadamiamy, że dziś 2 grudnia 2021 r. w godzinach porannych wykonując obowiązki służbowe, spiesząc na ratunek innym zginęła nasza absolwentka Ewelina Marchlewska, ratownik medyczny i pielęgniarka. Wypełniając swoją misję - niosąc pomoc drugiemu człowiekowi poniosła największą ofiarę tracąc życie. Cześć jej pamięci - poinformowała społeczność akademicka Powiślańskiej Szkoły Wyższej na Facebooku.

Ewelina pracowała także jako ratowniczka medyczna w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.

Prypomnijmy. Śledczy wciąż ustalają okoliczności i przebieg porannego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 10 z ul. Słowackiego w Czernikowie pod Toruniem. Wiadomo, że wóz strażaków z OSP Czernikowo zderzył się z ciężarówką jadąc alarmowo do pożaru sadzy w kominie w miejscowości Liciszewy. Po zderzeniu ciężarówka staranowała barierę i uderzyła w przydrożny słup.

Drugą ofiarą wypadku jest Jan Zdzisław Kwiatkowski, 62-letni kierowca zatrudniony w Urzędzie Gminy w Czernikowie jako konserwator. Trzech pozostałych strażaków OSP, jadących wozem bojowym, trafiło do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W związku z tragicznym wypadkiem, wójt gminy Czernikowo ogłosił żałobę na terenie gminy Czernikowo od dziś do 5 grudnia. Na znak żałoby na maszcie przed budynkiem Urzędu Gminy Czernikowo oraz na budynkach jednostek organizacyjnych Gminy, flagę przewiązuje się kirem. W okresie trwania żałoby odwołane będąwszystkie imprezy o charakterze rozrywkowym, których organizatorem jest Urząd Gminy Czernikowo lub jednostki organizacyjne Gminy.

O wypadku pisaliśmy:

- Dwaj strażacy zginęli w wypadku, trzech jest rannych. Druhowie OSP Czernikowo jechali do pożaru.

- Druh i druhna OSP Czernikowo zginęli jadąc do akcji. Nowe fakty po wypadku strażaków.

 

(Fot. Facebook/Powiślańska Szkoła Wyższa, Urząd Gminy Czernikowo, Pomoc Drogowa Truck & Bus J&J Hejnowicz, TVN24/x-news, KMP Toruń)

2 grudnia 2021 11:24
Udostępnij na Facebooku