OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Potrzebna pomoc po wypadku strażaków. Ruszyła zbiórka na nowy wóz dla OSP Czernikowo.

Druhowie z OSP Toruń-Bielawy założyli internetową zbiórkę funduszy na zakup nowego wozu strażackiego dla OSP Czernikowo. Po wczorajszym tragicznym wypadku druhów z Czernikowa, strażacy dalej chcą pomagać, ale do tego potrzebują sprawnego wozu.

Przypomnijmy. W czwartek nad razem wóz bojowy OSP Czernikowo, jadący do pożaru sadzy w kominie zderzył się z ciężarówką. W wypadku zginęło dwoje druhów: 29-letnia Ewelina Marchlewska oraz 62-letni Jan Zdzisław Kwiatkowski. Trzech strażaków OSP trafiło do szpitali.

W wypadku poważnie uszkodzony został ciężki wóz gaśniczy MAN, należący do OSP Czernikowo. Jednostka posiada jeszcze jeden pojazd, ale to wysłużony, ponad 30-letni Star.

- Pojazd pożarniczy po wypadku nie nadaje się do dalszego użytku, a dla upamiętnienia ofiar wypadku, jednostka wciąż chce działać i pomagać ludziom. Życie Eweliny i Jana było oparte na pomaganiu innym, jako jednostki OSP jesteśmy po to, by pomagać ludziom o każdej porze dnia i nocy. Teraz my jako społeczeństwo pokażmy, że potrafimy się zjednoczyć i zebrać środki na zakup nowego wozu pożarniczego dla jednostki OSP Czernikowo - mówi Jakub Nesterowicz z OSP Toruń Bielawy, inicjator zbiórki.

Jak dodaje, akcja jest organizowana w porozumieniu z Komendą Miejską PSP w Toruniu.

Zbiórkę można wesprzeć na portalu ZRZUTKA.PL.

 

O wypadku pisaliśmy:

- Dwaj strażacy zginęli w wypadku, trzech jest rannych. Druhowie OSP Czernikowo jechali do pożaru.

- Druh i druhna OSP Czernikowo zginęli jadąc do akcji. Nowe fakty po wypadku strażaków.

- Ewelina zginęła w wypadku wozu strażackiego. Była strażaczką, ratowniczką i pielęgniarką.

 

(Fot. zrzutka.pl, Facebook/Powiślańska Szkoła Wyższa, Urząd Gminy Czernikowo, Pomoc Drogowa Truck J&J Hejnowicz, TVN24/x-news, KMP Toruń)

3 grudnia 2021 15:05
Udostępnij na Facebooku