OSP Smolec Ochotnicza Straż Pożarna Smolec

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

W dniu 5 marca 2018 roku, w świetlicy wiejskiej w Smolcu, odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, ph. "Młodzież zapobiega pożarom". Organizatorem był Oddział Miejsko-Gminny ZOSP RP, a patronat objął Burmistrz Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Pan Antoni Kopeć. Celem przewodnim konkursu, który od zawsze cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży, jest rozpowszechnianie przepisów pożarowych. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe czy udzielanie pomocy przedmedycznej to przecież wiedza, z której czerpać można przez całe życie.

W smoleckim etapie gminnym, udział wzięły reprezentacje placówek oświatowych ze Smolca, Kątów Wrocławskich, Jaszkotla, Małkowic, Sadkowa, Gniechowic i Zachowic. Obąwiązywały 2 kategorie wiekowe - I to szkoły podstawowe, a II klasy VII szkół podstawowych i gimnazja. Zdobywcy I i II miejsca w każdej kategorii, przechodzą do etapu powiatowego konkursu. W obu kategoriach młodzież, jak zwykle, wykazała się ponadprzeciętną wiedzą i zarówno konkurs podstawowy jak i część dodatkowa, nie pozwoliły wyłonić zwycięzców. Konieczne okazały się dogrywki dogrywek :) i tylko ułamki punktów dzieliły poszczególne lokaty. I tak, w grupie szkół podstawowych, I miejsce zajęła DARIA KLESZCZYŃSKA ze szkoły podstawowej w Smolcu, II i III miejsce odpowiednio, MARTYNA MAŁECKA i IGA OLSZEWSKA, ze szkoły podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławkich. W grupie klas VII i gimnazjów I miejsce zajął PIOTR WIŚNIOWSKI  z gimnazjum w Jaszkotlu, II miesjce WIKTORIA KIŹ z klasy VII szkoły podstawowej w Sadkowie, a III RADEK ZAKRZEWSKI z gimnazjum w Kątach Wrocławskich. Młodzież ta otrzymała dyplomy i nagrody rzeczowe, ufundowane przez Urząd MiG w Kątach Wrocławskich. Wszystkim Im serdecznie gratulujemy, życzymy powodzenia na etapie powiatowym i dalej, wojewódzkim i centralnym :)

A że w tego typu konkursach nie ma przegranych, wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zdobyta wiedza i umiejętność jej wykorzystania w życiu, to najlepsza nagroda dla każdego.

W przerwie dla jury konkursu, członkowie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej ze Smolca, zaprezentowali inscenizację, w której udzielali pomocy poszkodowanej osobie - co ważne, całe zdarzenie rozpoczęto od przedstawienia, jak prawidłowo dokonać zgłoszenia na nr alarmowy - Super robota, wielkie dzięki !

 

6 marca 2018 11:27
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: OTWP, OSP, Smolec,