OSP Regulice Ochotnicza Straż Pożarna Regulice

Nowy sprzęt dla OSP

W dniu wczorajszym w Kępnicy miał miejsce Festiwal Produktów Lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, w ramach którego przekazano nowy sprzęt dla OSP Gminy Nysa.

 

W grudniu 2017 roku do Nysy czek na ponad milion złotych przywiózł wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Pochodzące z dotacji celowej Funduszu Sprawiedliwości pieniądze, zostały przeznaczone na zakup nowoczesnego wozu SCANIA P360 dla OSP Kępnica oraz sprzętu wykorzystywanego w akcjach ratunkowych (nowoczesne zestawy medyczne czy urządzenia do cięcia szyb) dla wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Nysa. Ponadto Jednostka OSP Wierzbięcice otrzymała nowoczesny zestaw hydrauliczny.

 

W dniu wczorajszym w Kępnicy nastąpiło oficjalne przekazanie sprzętu. Uroczystość przekazania rozpoczęła się o godzinie 13:00, kiedy to komendant gminny OSP wprowadził na boisko sportowe strażaków ochotników. Na początek wóz SCANIA P360 oraz cały sprzęt poświęcił kapelan OSP, po czym nowy wóz dla OSP Kępnica przekazał Z-ca Burmistrza Nysy Piotr Bobak.

 

Jak podkreślili Sołtys wsi Sebastian Jankowicz oraz Zastępca Burmistrza Nysy Piotr Bobak - po raz pierwszy strażacy ochotnicy z naszej gminy otrzymali nowy samochód bojowy. Po licznych przemówieniach, nastąpiło przekazanie sprzętu dla strażaków ochotników, który odebrali prezesi oraz naczelnicy jednostek OSP Gminy Nysa. Nasza jednostka otrzymała nowoczesny zestaw medyczny składający się z torby medycznej, szyny kramera oraz deski, a ponadto otrzymaliśmy nowoczesne urządzenie do cięcia szyb.

 

Przekazanie sprzętu odbyło się w ramach Festiwalu Produktów Lokalnych Nyskiego Księstwa Jezior i Gór, który rozpoczął się o godzinie 12:00. Organizatorzy przygotowali dla zgromadzonych bardzo ciekawy program. Był konkurs z nagrodami dla licznych wystawców produktów lokalnych, gry i zabawy dla najmłodszych, a na scenie głównej prezentowali się m.in. Zespół Pieśni i Tańca czy zespół taneczny „Niwniczanki". Gwiazdą wieczoru był zespół Baciary, nawiązujący w swojej muzyce oraz strojach do tradycji góralskiej.

 

Gratulujemy Jednostce OSP Kępnica otrzymania nowego wozu, a wszystkim jednostkom otrzymania nowego sprzętu. Zapraszamy do przeglądania galerii zdjęć na naszym Facebooku.

12 sierpnia 2018 09:59
Udostępnij na Facebooku