OSP Ochotnicza Straż Pożarna

OSP Ładzyń przekazuje wóz bojowy strażakom z Ukrainy. "To nasze wsparcie"

Druhowie postanowili przekazać ukraińskim strażakom gaśniczego Stara 244, do niedawna służącego w ich jednostce. Ponadto organizują zbiórkę sprzętu gaśniczego.

- W związku z Rosyjską inwazją na Ukrainę zarząd Ochotniczej Straży Pożarnej w Ładzyniu podjął decyzję o przekazaniu ukraińskim strażakom wozu pożarniczego STAR 244 do niedawna będącego w podziale bojowym naszej jednostki. Chcemy w ten sposób okazać nasze wsparcie i dezaprobatę temu, co dzieje się aktualnie na Ukrainie - poinformowali strażacy.

Jednocześnie zaapelowali z prośbą o przekazywanie zbędnego, zalegającego sprzętu gaśniczego, który mógłby wspomóc ukraińskich strażaków. Zbiórka jest prowadzona w remizie OSP Ładzyń.

- Trwają ustalenia, gdzie dokładnie trafi ta pomoc. Liczymy na pomoc Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego, który ma dobre kontakty z Ukrainą — mówi Artur Borowski, prezes OSP Ładzyń w rozmowie z wprost.pl.

Państwowa Służba Ukrainy ds. Sytuacji Nadzwyczajnych podziękowała za gest Polaków. - Polscy strażacy-ochotnicy solidarnie z Ukrainą w tych trudnych czasach postanowili przekazać naszym ratownikom pojazd strażacki. Dziś każda pomoc jest cenna, także słowa wsparcia. Dziękujemy za wieloletnią przyjaźń i pomoc - napisano na Facebookowym profilu służby.

Fot. OSP Ładzyń

25 lutego 2022 19:17
Udostępnij na Facebooku