OSP Ochotnicza Straż Pożarna

Strażacy pomagają w transporcie uchodźców z granicy do punktów recepcyjnych

Od godzin nocnych strażacy PSP oraz OSP transportują uchodźców z Ukrainy do miejsc, gdzie mogą odpocząć, znaleźć schronienie i zjeść ciepły posiłek.

Na polsko-ukraińskie przejście graniczne w Medyce na Podkarpaciu przyjechały setki osób, by odebrać swoich bliskich z Ukrainy, uciekających przed wojną. Ci, którzy nie mają w Polsce krewnych mogą skorzystać z przygotowanej pomocy.

- Strażacy pomagają w transporcie obywateli Ukrainy, którzy przekraczają polskie przejścia graniczne na terenie woj. podkarpackiego, do punktów recepcyjnych gdzie otrzymają pomoc i wsparcie. Akcją przyjęcia uchodźców z Ukrainy kieruje Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji we współpracy z wojewodami z terenów przygranicznych - informuje Komenda Główna PSP.

Przygotowano łącznie 9 punktów recepcyjnych, w których wydawane są posiłki, można odpocząć i skorzystać z pomocy medycznej. Ośrodki recepcyjne znajdują się przy przejściach granicznych: Medyka-Szeginie; Korczowa-Krakowiec; Krościenko-Smolnica; Budomierz-Hruszew; Dorohusk-Jagodzin; Dołhobyczów-Uhrynów; Zosin-Uściług; Hrebenne-Rawa Ruska, a także na dworcu kolejowym w Przemyślu.

(Fot. KW PSP Rzeszów)

25 lutego 2022 10:26
Udostępnij na Facebooku