OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Ostatni raz pożegnaliśmy druha Waldemara

Każde odejście członka strażackiej rodziny jest dla nas bardzo trudne. Nigdy nie jesteśmy na to odpowiednio przygotowania, zawsze zdarza się to zbyt wcześnie.

Dziś, 1-go marca, po raz ostatni w ziemską drogę wyruszył druh Waldemar Zając, który odszedł do domu Pana w wieku 88 lat. Będzie teraz pełnił zaszczytną służbę u boku Świętego Floriana. Druh Waldemar wstąpił do Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach w 1972 roku, a w bieżącym roku otrzymał odznakę „Za wysługę 50 lat", niestety okazało się, że był to już ostatni rok Jego służby w naszej jednostce.

Ostatni raz druha Waldemara pożegnał dźwięk syreny na naszej strażnicy, kiedy jego ciało zmierzało do Kościoła parafialnego w Słubicach, gdzie odbyło się Nabożeństwo żałobne. Druh Waldemar został tam odprowadzony w asyście wozów naszej jednostki.

W uroczystości pogrzebowej udział wziął pododdział strażaków, na czele z pocztami sztandarowymi: OSP w Słubicach (Marek Tarka, Przemysław Adamowicz, Paweł Rybarczyk), OSP w Juliszewie i OSP w Piotrkówku oraz druhowie z jednostek: OSP w Słubicach (Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Sławomir Ambroziak, Marek Bogiel, Adam Rączka, Andrzej Żabka, Michał Dylicki), OSP w Łaziskach, OSP w Juliszewie, OSP w Grzybowie i OSP w Piotrkówku. Pododdział poprowadził Komendant Gminny – Wiesław Cichosz. Honorową wartę przy trumnie druha Waldemara pełnili strażacy z naszej jednostki: Krzysztof Dylicki, Andrzej Markiewicz, Sławomir Ambroziak i Michał Dylicki.

Po zakończeniu Nabożeństwa kondukt żałobny udał się na Cmentarz parafialny w Słubicach. Ostatni raz został pożegnany przez Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach Krzysztofa Dylickiego oraz dźwięki syren samochodów strażackich. Utwór „Cisza" odegrał członek Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.

Druhny i druhowie biorący udział w ostatnim pożegnaniu druha Waldemara zostali zaproszeni do naszej strażnicy na symboliczny poczęstunek przygotowany przy współpracy z rodziną. Poczęstunek przygotowały druhny z naszej jednostki: Marzena Witczeska – Gospodarz i Monika Bogiel, za co serdecznie im dziękujemy.

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/ostatni-raz-pozegnalismy-druha-waldemara/

1 marca 2022 21:48
Udostępnij na Facebooku