OSP Słubice Ochotnicza Straż Pożarna Słubice

Posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Rady Powiatu Płockiego

W poniedziałek, 23 maja 2022 r., w siedzibie OSP Juliszew w gm. Słubice, odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. Komisję poprzedziło uroczyste złożenie kwiatów przy kaplice w Świniarach, w miejscu, gdzie 12 lat temu woda przerwała wał.

Dnia 23 maja 2010 roku, ok. godz. 9 rano, Wisła przerwała wał przeciwpowodziowy w Świniarach. Żywioł w bardzo krótkim czasie zabrał dobytek całego życia wielu mieszkańców gmin Słubice i Gąbin.

Ludzie musieli się ewakuować, zabierając tylko to, co najbardziej potrzebne do życia. Sprzątanie po powodzi trwało wiele tygodni, czego nie ułatwiła druga fala wezbraniowa, która przyszła kilkanaście dni później.

Władze Powiatu Płockiego co roku jadą w miejsce przerwania wału, by upamiętnić to tragiczne wydarzenie, które dotknęło mieszkańców. Nie inaczej było i w tym roku.

W poniedziałek rano przy kapliczce upamiętniającej przerwanie wału w Świniarach w 2010 r., kwiaty złożyli: Starosta Płocki Sylwester Ziemkiewicz, Wicestarosta Iwona Sierocka, Radna Powiatu Płockiego Marta Michalak, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Kamil Zieliński, Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku Marcin Błaszczyk, a także przedstawiciele lokalnej społeczności oraz druhowie OSP.

Po złożeniu kwiatów, wszyscy udali się do siedziby OSP Juliszew, gdzie odbyło się posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Starosta Sylwester Ziemkiewicz, Marta Michalak i Paweł Tokarski – Radni Powiatu Płockiego, Kierownik Biura Spraw Obronnych i Zarządzania Kryzysowego Kamil Zieliński, insp. Mariusz Kryszkowski – Komendant Miejski Policji w Płocku, st. bryg. Adam Dobrosielski – Komendant Miejski PSP w Płocku, Piotr Feliniak – Dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku, Urszula Cendlewska – Kierownik Nadzoru Wodnego w Płocku, Marcin Błaszczyk – Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Płocku, Katarzyna Linowska – Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowalnego, przedstawiciele samorządów z gmin: Mała Wieś, Nowy Duninów, Bodzanów, Wyszogród, Słubice, druhowie z jednostek OSP: Słubice, Juliszew i Piotrkówek. Naszą jednostkę reprezentowali: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach – Krzysztof Dylicki, Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka i Sekretarz OSP w Słubicach – Michał Dylicki.

Podczas posiedzenia dokonano oceny stanu bezpieczeństwa powodziowego na terenie powiatu płockiego, którą przedstawił Piotr Feliniak – Dyrektor Zarządu Zlewni we Włocławku.

Uczestnicy spotkania jednoznacznie stwierdzili, że bezpieczeństwo powodziowe mieszkańców to główny priorytet i należy podejmować działania, aby mieszkańcy naszego regionu czuli się bezpiecznie.

Wijęcej na: https://www.ospslubice.pl/posiedzenie-komisji-bezpieczenstwa-i-porzadku-publicznego-rady-powiatu-plockiego/

27 maja 2022 23:04
Udostępnij na Facebooku