OSP Lubasz Ochotnicza Straż Pożarna Lubasz

Turniej wiedzy pożarniczej !

Dnia 18.03.2016 na sali widowiskowo-sportowej w Lubaszu odbyły się eliminacje powiatowe Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Blisko pięćdziesiąt uczestników w trzech grupach wiekowych, wzięło udział w konkursie. 

Przez kilka godzin w Gimnazjum Publicznym w Lubaszu trwały zmagania, które wyłoniły zwycięzców 39. edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Weronika Polak, Wojciech Kubacki i Krystian Łusiewicz, będą reprezentować Powiat Czarnkowsko-Trzcianecki, podczas etapu wojewódzkiego. -Tematy dotyczyły ochrony, zabezpieczenia, pomocy, posługiwania się sprzętem i wiedzy o historii strażackiej - podsumowuje Kajetan Kaszkowiak, Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Czarnkowie.

Młodzież w pierwszym etapie podchodziła do testu pisemnego, następnie trzy osoby, które otrzymały najwięcej punktów z każdej grupy wiekowej, przeszły do drugiego etapu, testu ustnego. - Testy zamknięte nie były trudne. Drugi etap, czyli wypowiedzi ustne sprawiły chyba każdemu więcej trudności. Przygotowane pytania były na wyższym poziomie – mówi Krystian Łusiewicz, uczestnik.

Impreza organizowana jest cyklicznie i oprócz rywalizacji ma bardzo ważne podłoże edukacyjne. -Młodzież przyjeżdża tutaj przede wszystkim, aby zdobyć wiedzę,którą później wykorzystują będąc członkami Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, mówi Jacek Klimaszewski, Wicestarosta Czarnkowsko-Trzcianecki. -Jest to jeden z wielu etapów szkolenia z wiedzy pożarniczej, dodaje.

WYNIKI

Szkoły Podstawowe:

1. Krystian Łusiewicz

2. Kinga Kamińska

3. Stanisław Kotiuszko

Szkoły Gimnazjalne:

1. Wojciech Kubacki

2. Weronika Bielejewska

3. Anna Surma

Szkoły Średnie:

1. Weronika Polak

2. Tomasz Sanocki

3. Paweł Naplocha

21 marca 2016 09:46
Udostępnij na Facebooku