OSP Mroczków Ochotnicza Straż Pożarna Mroczków

„ZAPOMNIELI I SOBIE, ŻYLI I ZGINĘLI DLA OJCZYZNY”

„ZAPOMNIELI I SOBIE, ŻYLI I ZGINĘLI DLA OJCZYZNY"

 

Dzisiaj 29 Stycznia o godzinie 11.00,w Mroczkowie odbyły się uroczystości upamiętniające ich ofiarę dla Wolności i Ojczyzny.

Tak w homilii zamordowanych 1 lutego 1944 roku przez Niemców członków rodzin Janusów i Dobrowolskich, a także poległych w walce partyzantów „Robota" Jana i Stefana Majewskich oraz zamordowanego przez UB w 1947 roku Mariana Jandułę, żołnierza Armii Krajowej wspomniał ks. proboszcz Krzysztof Sieczka.

 

Najpierw przy mogile Janusów i Dobrowolskich złożono wiązanki kwiatów, zapalono znicze i odśpiewano hymn. Feliksa Janusa wspominała siostrzenica Genowefa Piotrowska.
Później Mszę św. w ich intencji oraz Ojczyzny koncelebrowało trzech księży pod przewodnictwem o. Jakuba Zielińskiego. Po nabożeństwie uczestnicy uroczystości dali się pod tablicę upamiętniającą śmierć Mariana Janduły, gdzie również złożono kwiaty, zapalono znicze, odśpiewano hymn państwowy a poległego za wolną Ojczyznę wspominała siostra mająca w chwili jego śmieci 12 lat oraz członkowie rodziny.

 

Po uroczystości, zostali wszyscy zaproszeni do remizy,był wspólny obiad,a tuż po nim troszkę historii...

 

Z naszej jednostki był poczet sztandarowy w którym byli : Zygmunt Jedynak, Ryszard Adamczyk oraz Zbyszek Mączka, a także Jan Sztab.

 

Teskt oraz zdjęcia : Dh. Dobrowolski Piotr.

29 stycznia 2017 18:43
Udostępnij na Facebooku
Wyświetlenia: | Tagi: Mroczków, OSPMroczków, parafia,